Rebecca Ferguson wcieli się w legendarną najemniczkę. Za kamerą reżyser „Deadpoola”

Rebeccę Ferguson możemy obecnie oglądać w hitowej odcinkowej serii post-apo na Apple TV+, a już wkrótce aktorka pojawi się w nowym filmie twórcy „Deadpoola”, Tima Millera. Ujawniono właśnie, że dwójka połączyła siły  w fantastycznym thrillerze zemsty „Best Served Cold”.

Film będzie ekranizacją powieści brytyjskiego pisarza Joego Abercombiego, rozgrywajacej się w świecie kultowego cyklu „Pierwsze prawo”. Pierwowzór, który ukazał się na rynku wydawniczym jeszcze w 2009 roku (w Polsce funkcjonuje pod tytułem „Zemsta najlepiej smakuje na zimno”) opowiada historię Monzy Murcatto, słynnej najemniczki na usługach okrutnego księcia Orso. Po tym jak pada ofiarą zdrady ze strony swojego zleceniodawcy, bohaterka wkracza na drogę krwawej zemsty, która zmieni oblicze całej krainy. To właśnie w roli Murcatto zobaczymy Rebeccę Ferguson.

Joe Abercrombie sam podjął się zadania zaadaptowania swojej powieści na potrzeby scenariusza. Pisarz będzie też jednym z producentów „Best Served Cold”, obok Davida Ellisona („Terminator: Mroczne przeznaczenie”), Dany Goldberg („Jestem legendą”), Dona Grangera („Jack Reacher: Nigdy nie wracaj”), Aarona Rydera („Piętno wychowania”) oraz samego Tima Millera. Wyprodukowaniem filmu zajmie się się wytwórnia Skydance. Z jej ramienia projekt nadzorować będzie Aimee Rivera, mający w dorobku popularną w serwisie streamingowym Apple'a „Randkę, bez odbioru” oraz „Terminatora: Mroczne przeznaczenie”.

Sprawdź też: Phil Lord i Chris Miller przypominają o „Project Hail Mary”. Kosmiczny film z Ryanem Goslingiem wciąż w planach

Dodajmy, że Miller i Joe Abercrombie mają w dorobku współpracę przy antologicznej animacji Netfliksa „Miłość, śmierć i roboty”, do której pisarz przyłożył rękę, jako scenarzysta – odcinek oparty na jego tekście, zatytułowany „Mason's Rats”, zobaczyliśmy w ubiegłorocznym sezonie. Poza „Zemstą najlepiej smakuje na zimno” Abercombie odpowiada za takie tytuły jak „Ostrze”, „Nim zawisną” i „Ostateczny argument”, wchodzące w skład trylogii „Pierwsze prawo” oraz „Mądrość tłumu”, „Szczypta nienawiści”, „Kłopotliwy pokój” i „Ostre cięcia”. Na naszym rynku za wydawanie powieści Brytyjczyka odpowiada wydawnictwo Mag.

źródło: Deadline / zdj. Apple TV+