Rey i Finn znowu razem? John Boyega otwarty na powrót do „Gwiezdnych wojen”

Wygląda na to, że Lucasfilmowi i Daisy Ridley udało się nakłonić Johna Boyegę do pogodzenia się z „Gwiezdnymi wojnami”. W nowej wypowiedzi brytyjski aktor znany z roli byłego szturmowca Najwyższego Porządku potwierdził, że jest otwarty na powrót w kolejnym widowisku z odległej, odległej galaktyki.

John Boyega otwarcie mówi o powrocie do „Gwiezdnych wojen”

Przypomnijmy, że jeszcze od konwentu Star Wars Celebration, który odbył się kilka miesięcy temu wiemy, że Daisy Ridley powróci jako Rey w nowym filmie z „Gwiezdych wojen” rozgrywającym się na 15 lat po wydarzeniach z epizodu dziewiątego, czyli „Skywalker. Odrodzenie”. Choć trudno sobie wyobrazić, by u boku bohaterki nie miał pojawić się FinnBoyega przez lata dzielące nas od premiery ostatniego filmu sagi dawał do zrozumienia, że nie jest zadowolony z tego, jak ograniczono ostatecznie rolę jego bohatera. A jednak, parę miesięcy temu pojawiły się sugestie, że aktor poprawił już swoje relacje z szefową Lucasfilmu Kathleen Kennedy i negocjuje powrót postaci z sequeli.

Do powrotu do cyklu, aktora mieli namawiać nie tylko włodarze Lucasfilmu, a również sama Daisy Ridley. Co więcej, według niepotwierdzonych plotek, nowy film ma posiłkować się scenariuszem, który zapewni bohaterowi wyrazisty wątek i rozwój charakteru – a to właśnie na brak tych elementów aktor zwracał uwagę w kilku negatywnych komentarzach.

Najnowsza wypowiedź Boyegi pochodzi z wywiadu udzielonego na łamach TechRadar. W odpowiedzi na bezpośrednie pytanie dziennikarza serwisu aktor zaadresował krytykę kierunku, który obrały wobec jego postaci sequele oraz kwestię swojej przyszłości w „Gwiezdnych wojnach”. „Te słowa padły już kilka lat temu i dotyczyły konkretnego projektu. Jestem jednak zawsze otwarty, jeżeli sprawa dotyczy udanych postaci i scenariuszy, projektów opartych na dobrej obsadzie i znakomitych reżyserach. Więc tak, jestem otwarty na taką okazję”.  

Przypomnijmy, że premiera nowego filmu z „Gwiezdnych wojen” zaplanowana została na 22 maja 2026 roku. Scenariusz przygotowuje Steven Knight, twórca takich seriali jak „Peaky Blinders”, „See”, „SAS Rogue Heroes”, „Tabu” oraz filmów „Spencer” czy „Wschodnie obietnice”. Wyreżyserowaniem produkcji zajmie się Sharmeen Obaid-Chinoy.

źródło: CBR / zdj. Lucasfilm