Reżyser „The Mandalorian” będzie pracował przy kolejnym serialu Star Wars

Podczas gdy wszyscy fani „Gwiezdnych wojen” czekają na premierę pierwszego aktorskiego serialu ze świata Star Wars”, studio Lucasfilm przygotowuje się już do rozpoczęcia prac nad kolejną produkcją, która opowie o przygodach szpiega Cassiana Andora, którego poznaliśmy w filmie „Łotr 1”. Wygląda na to, że przy serialu będzie pracował jeden z reżyserów „The Mandalorian”. Poznajcie szczegóły.

Studio chce, aby przy drugim serialu osadzonym w świecie stworzonym przez George'a Lucasa pracował Rick Famuyiwa. Disney jest podobno zadowolony z jego pracy nad dwoma odcinkami serialu „The Mandalorian” i chce, aby reżyser ponownie miał swój udział przy realizacji serialu powstającego dla platformy Disney+. Jak na razie nie wiemy, jeszcze, ile odcinków wyreżyseruje Rick Famuyiwa i kto obok niego będzie pracował nad produkcją w roli reżysera pozostałych odcinków. Famuyiwa ma na swoim koncie takie filmy jak: „Nasze wielkie rodzinne wesele” i „Dope”, niedługo ma rozpocząć prace nad produkcją pod tytułem „Past Midnight”, powstającą dla platformy Netflix, w której główną rolę zagra Keanu Reeves.

Prace na planie produkcji mają wystartować 7 październiku 2019 roku w Los Angeles. Na tej podstawie możemy przypuszczać, że najwcześniej serial trafi na mały ekran pod koniec 2020 roku.

Główną kontrolę nad serialem o przygodach Cassiana będzie sprawował Stephen Schiff, producent i scenarzysta takich seriali jak „Zawód: Amerykanin” oraz „Ultimate Rush”. Akcja serialu będzie osadzona we wczesnych latach trwania Rebelii, czyli przed wydarzeniami z filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie”. W roli głównego bohatera powróci Diego Luna, który wcielał się w tę postać we wspomnianym filmie. W serialu ponownie pojawi się także Alan Tudyk jako K2-S0.

źródło: Discussingfilm.net / zdj. HBO