Reżyserka „Nomadland” i „Eternals” nakręciła nowy zwiastun do „Diablo 4”! Oceńcie efekt

Blizzard Entertainment ciekawie podeszło do promocji następnej gry osadzonej w kultowym uniwersum „Diablo”. Za reżyserię nowego „kinowego” zwiastuna gry odpowiedziała sama Chloé Zhao, nagrodzona Oscarem reżyserka dramatu „Nomadland” oraz superbohaterskiego widowiska „Eternals” będącego częścią czwartej fazy MCU.

Wraz z zapowiedzianą już na początek czerwca premierą gry „Diablo 4” Blizzard publikuje w sieci mnóstwo nowych materiałów powiązanych z nową przygodą rozgrywającą w mrocznym świecie SanktuariumChloé Zhao odpowiedziała za aktorski zwiastun produkcji, zatytułowany „Saviors Wanted”. Krótki materiał filmowy pozwala przyjrzeć się, jak prezentują się poszczególne – kultowe już dla franczyzy RPG-ów hack'n'slash – klasy postaci w wersji live-action. 

Współpracując z Blizzardem otrzymaliśmy niezwykłą możliwość przeniesienia mrocznego i ekscytującego świata Diablo 4 do życia” – w oficjalnym oświadczeniu powiedziała o projekcie sama reżyserka. „Fani Diablo mają w sobie mnóstwo pasji. Wielu z nich trzyma się tych gier już od ponad dwóch dekad. Chcieliśmy dać im coś na co zasługują, uhonorować bogatą mitologię świata i bardzo żywiołowy world-building, zachowując przy tym silne emocje, które odczuwają gracze obcując z tym tytułem”. 

Sprawdź też: Bohaterowie „Heartstoppera” powracają na pierwszych fotkach z 2. sezonu hitu Netfliksa. Kiedy premiera?

Akcja „Diablo 4” rozgrywa się na kilka dekad po wydarzeniach dodatku do poprzedniej odsłony cyklu, „Reaper of Souls”, którego premiera odbyła się już dziewięć lat temu. W nowej grze zobaczymy następstwa konfliktu, który wybucha między archaniołem Inariusem i demonicy Lilith, córce Mefista i dawnej kochance Inariusa. Do świata Sanktuarium ponownie powracają zastępy demonów, którym przeciwstawić będzie mogła się tylko najbardziej niezłomna grupa herosów.

Premierę gry na konsolach PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4 i Xbox One oraz na komputerach PC zaplanowano już na 6 czerwca. Poniżej znajdziecie zwiastun „Saviors Wanted” w wersji oryginalnej oraz w polskiej wersji dubbingowej.

Sprawdź też: Mieszkać drzwi w drzwi z Hitlerem. Mamy polski zwiastun komediodramatu „Mój sąsiad Adolf”. Kiedy premiera?

źródło: Bloody Disgusting / zdj. Blizzard Entertainment