Kolejny film podbija Netfliksa! Te nowości widzowie oglądają teraz na potęgę

Netflix przyciąga ostatnio uwagę widzów nie tylko swoimi serialami, ale też oryginalnymi filmami. Jakie produkcje generowały największą oglądalność w ostatnich dniach? Swój hit na rynku mediów strumieniowych miał nie tylko Netflix, ale też Prime Video.

Netflix TOP 10 dzisiaj – „Irlandzkie życzenie” i „Road House” filmowymi hitami

Netflix nie może ostatnio narzekać na brak głośnych premier i nie dotyczy to tylko seriali. W ofercie streamingowego giganta sporą uwagę widzów przyciągają ostatnio także filmy. Jednym z takich hitów był ostatnio film „Dama” z Millie Bobby Brown w roli głównej. Od niedawna uwaga widzów została jednak przekierowana na inną produkcję. Największym oryginalnym hitem serwisu jest teraz „Irlandzkie życzenie” z Lindsay Lohan. W ciągu pierwszego tygodnia produkcja z gatunku komedii romantycznych wygenerowała aż 698,8 mln minut wyświetleń.

Sprawdź też: Netflix ma problem. Ich nowy hit nie wypalił. Widzowie wolą oglądać inny serial.

Jake Gyllenhaal Road House film Amazon

Swoich sił na rynku mediów strumieniowych cały czas próbuje też Amazon. Ostatnio platforma Prime Video chciała przyciągnąć uwagę odbiorców głośną premirą filmu „Wykidajło” z Jakiem Gyllenhaalem przejmującym kultową rolę od Patricka Swayze'ego. Film debiutował 21 marca i pierwszego dnia osiągnął imponujący rezultat na poziomie 121,5 mln minut wyświetleń.

Problem trzech ciał” musi się rozkręcić. Netflix vs. Apple TV+

Dla porównania długo wyczekiwany serial science fiction „Problem trzech ciał”, który również debiutował w ostatni czwartek, mógł liczyć na znacznie słabszy wynik wynoszący 62,6 mln minut.

Produkcja najprawdopodobniej przyciągnęła jednak więcej widzów w piątek i podczas pierwszego weekendu, bo aktualnie jest najpopularniejszym serialem na platformie Netflix w przeważającej większości krajów – szczegółowe dane na temat oglądalności poznamy jutro wieczorem. Możemy też porównać ten wynik z serialem „Palm Royale” od serwisu Apple TV+. Produkcja z Kristen Wiig, Rickym Martinem i Joshem Lucasem w rolach głównych na 63 mln minut mogła liczyć dopiero dwa dni po premierze.

Sprawdź też: „Biedne istoty” do obejrzenia w streamingu! Przed nami tydzień pełen filmów i seriali.

Dodajmy, że świetnie radzi sobie cały czas także serial „Dżentelmeni” od Guya Ritchiego. W drugim tygodniu emisji (15-21 marca) produkcja była w stanie utrzymać widzów przy ekranie i straciła tylko 30% oglądalności, generując wynik na poziomie 1,3 mld minut wyświetleń.

źródło: variety.com / zdj. Netflix / Prime Video