„Biedne istoty” do obejrzenia w streamingu! Przed nami tydzień pełen filmów i seriali

Nowy tydzień znowu przynosi nam wysyp premier streamingu. Przed nami premiera kolejnego filmu, który rządził na rozdaniu Oscarów w tym roku. Oprócz „Biednych istot” pojawią się też nowe filmy akcji, coś w klimacie świat Wielkanocnych, a także kolejny polski serial od Playera. Zobaczcie, jakie premiery przygotowały platformy Netflix, Prime Video, HBO Max oraz Disney+. Co obejrzeć w streamingu?

Co obejrzeć na Netflix? Nowa wersja kultowego filmu akcjiCena strachu

Cena strachu 2024 film Netflix

Na Netflix trafi w tym tygodniu nowa wersja filmu „Cena strachu”, w której zobaczmy, jak poradzi sobie nowy zespół specjalny mający 24 godziny na przetransportowanie dwóch pełnych materiałów wybuchowych ciężarówek przez wrogi region i powstrzymanie koszmarnej katastrofy.

Sprawdź też: Netflix ma problem. Ich nowy hit nie wypalił. Widzowie wolą oglądać inny serial.

W samym środku pustyni, w pobliżu obozu dla uchodźców, szyb naftowy staje w płomieniach, bezpośrednio zagrażając życiu okolicznych mieszkańców. Firma wiertnicza wysyła na miejsce ekspertów, którzy doskonale wiedzą, że katastrofie może zapobiec tylko jedno rozwiązanie. Muszą w ciągu 24 godzin zdetonować szyb za pomocą nitrogliceryny. Firma sowicie opłaca zespół specjalny, aby w dwóch ciężarówkach przetransportował 200 kg materiałów wybuchowych z odległości 800 km.

Co obejrzeć w Wielkanoc? Netflix proponuje „Testament: Historia Mojżesza”

Testament Historia Mojżesza netflix

Z okazji świąt Wielkanocnych platforma Netflix zaproponuje swoim widzom także nową produkcję religijną. Do serwisu zawita „Testament: Historia Mojżesza”, czyli widowiskowy, trzyodcinkowy serial poświęcony życiu Mojżesza i jego drodze od wyrzutka i mordercy do proroka i wyzwoliciela Hebrajczyków. Od brzegów Nilu, przez górę Synaj, aż po Morze Czerwone, ten porywający serial przeplatany wywiadami z ekspertami przedstawia niezwykle osobiste dążenie Mojżesza do odkupienia, które dało początek jednym z najbardziej inspirujących wydarzeń opisanych w Biblii, Koranie i Torze.

Nowy film na Netflix. To argentyński dramat

Spoczywaj w pokoju Netflix film

Listę premier uzupełnia argentyński dramat filmowy zatytułowany „Spoczywaj w pokoju”. Bohaterem historii jest zadłużony ojciec rodziny, który postanawia wykorzystać wyjątkowy zbieg okoliczności, aby zniknąć. Po wielu latach spędzonych za granicą i pod przybranym nazwiskiem przypadkowo odkryty szczegół wywołuje w bohaterze nieodpartą chęć dowiedzenia się, jak radzą sobie mieszkańcy miasta od czasu jego zniknięcia. Pytanie staje się obsesją: czy można tak po prostu zapomnieć o czyimś istnieniu? Czy można zacząć od zera, nie oglądając się za siebie?

Premiery na Disney+. „Biedne istoty” – gdzie obejrzeć film?

Biedne istoty gdzie obejrzeć

Najgłośniejszą premierą tygodnia będzie film „Biedne istoty” wyreżyserowany przez Yorgosa Lanthimosa. Główną gwiazdą produkcji jest Emma Stone, która niedawno odebrała Oscara za występ w tej produkcji. Ogólnie film był jednym z wygranych tegorocznej gali i opuszczał Dolby Theatre z czterema statuetkami. Film zwyciężył w walce o najlepszą charakteryzację, kostiumy i scenografię.

To opowieść o niesamowitej ewolucji Belli Baxter (Emma Stone), młodej kobiety przywróconej do życia przez genialnego naukowca, doktora Godwina Baxtera (Willem Dafoe). Pod jego opieką Bella chętnie uczy się wszystkiego od nowa, ale chce też doświadczyć pełni życia. W poszukiwaniu nowych doznań wyrusza w burzliwą i pełną przygód podróż przez kontynenty w towarzystwie sprytnego i rozpustnego prawnika, Duncana Wedderburna (Mark Ruffalo). Wolna od uprzedzeń swoich czasów, Bella z determinacją dąży do celu, jakim jest walka o równość i niezależność.

Buntowniczka Nel” nowy serial na Disney+

Co obejrzeć na Disney Plus Buntowniczka Nell

Platforma Disney+ zaproponuje widzom także nowy serial. Będzie nim „Buntowniczka Nel”, produkcja zabierająca nas do Anglii z roku 1705, w której Nell Jackson wraca z wojny do swojej rodziny w Tottenham. Wspierana przez odważnego skrzata Billy'ego Blinda, który daje jej supermoce bojowe, Nell staje do walki z zastraszającym synem miejscowego właściciela ziemskiego, Thomasem Blanchefordem, jednak zostaje wrobiona w morderstwo. Zmuszona do ucieczki z siostrami Roxy i George, Nell zostaje rozbójniczką. Gdy rozchodzą się wieści o niezwykłej mocy Nell, przyciąga ona uwagę złowrogiego hrabiego Poyntona, knującego magiczny spisek przeciwko królowej Anglii.

Premiery na HBO Max. „Behawiorysta” – kiedy drugi sezon?

Behawiorysta 2 sezon

Platforma HBO Max pokaże natomiast swoim widzom kolejny z popularnych seriali Playera. Będzie to tym razem „Behawiorysta” debiutujący w styczniu 2022 roku.

Serial śledzi losy Gerarda Edlinga (Robert Więckiewicz), eksperta w dziedzinie kinezyki, który zostaje poproszony o pomoc w schwytaniu niebezpiecznego szaleńca, Horsta Zeigera (w tej roli Krystian Pesta). W drugim sezonie Więckiewicz powróci jako główny bohater. Aktualnie widzowie czekają na drugi sezon „Behawiorysty, który powinien pojawić się latem lub jesienią tego roku.

Inwestorzy amatorzy”, czyli film o aferze giełdowej GameStop na HBO Max

Co obejrzeć Inwestorzy amatorzy

Filmową premierą na HBO Max będzie natomiast komediowy dramat „Inwestorzy amatorzy” przedstawiający fabularyzowaną wersję giełdowego zamieszania wokół spółki GameStop, do którego doszło na początku 2022 roku.

Film opowiada historię bezprecedensowej akcji w finansowej branży, kiedy to wystartował zmasowany wykup akcji firmy GameStop zajmującej się stacjonarną sprzedażą gier wideo, konsoli i akcesoriów dla graczy. Po tym, jak fundusze hedgingowe założyły, że spółki będą taniały w najbliższych tygodniach i rozpoczęły oferowanie tzw. krótkiej sprzedaży, do akcji wkroczyła społeczność Reddita, którą wsparł sam Elon Musk.

 

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

Koci Domek Gabi: Sezon 9 3.25.2024
Dave Attell: Hot Cross Buns 3.26.2024
Bogdan Boner: Wielkanoc 3.27.2024
Spoczywaj w pokoju 3.27.2024
Testament: Historia Mojżesza 3.27.2024
Nic na siłę 3.27.2024
Ronja, córka zbójnika: Część 1 3.28.2024
Czy to ciasto?: Sezon 3 3.29.2024
Serce łowcy 3.29.2024
Piękna gra 3.29.2024
Cena strachu 3.29.2024

Pełna rozpiska premier tygodnia na HBO Max

25 marca

 • Reżim, odc. 4
 • Pohamuj entuzjazm XII, odc. 8

26 marca

 • Pani sprzątająca, odc. 3

27 marca

 • Młody Sheldon VII, odc. 6
 • Prawda kontra Alex Jones

28 marca

 • Casa Grande, odc. 1-5
 • Behawiorysta, odc. 1-8
 • Kampania dziewczyn, odc. 4
 • Tokio Vice II, odc. 9
 • Justice, USA, odc. 5-6
 • Bunt

29 marca

 • Na planie XXI, odc. 13
 • Royal Crackers II, odc. 5
 • Tamte dni, tamte noce
 • Marinette
 • Keiko
 • Piękne lato
 • Krawiec z Panamy

30 marca

 • The Heroic Quest of the Valiant Prince Ivandoe V, odc. 1-8
 • Ramy Youssef: Więcej uczuć

31 marca

 • Ninja Kamui, odc. 8
 • Inwestorzy amatorzy
 • 2012
 • Bliskie spotkania trzeciego stopnia
 • Godzilla
 • Hellboy

Pełna rozpiska premier tygodnia na Disney+

Premiera

Tytuł

25 marca

Synduality Noir sezon 1, odcinek 24

26 marca

Szogun sezon 1, odcinek 6

26 marca

Nadzwyczajny spadkobierca sezon 1, odcinki 9-10

27 marca

Biedne istoty

27 marca

Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja sezon 3, odcinek 9

27 marca

X-Men '97 sezon 1, odcinek 3

28 marca

Jednostka 19 sezon 7, odcinek 1

28 marca

Buntowniczka Nell sezon 1

29 marca

Madu

Kinowe premiery: Godzilla i Kong: Nowe imperium

W kinach już w czwartek pojawi się nowe widowisko z Godzillą i Kongiem. W najnowszym filmie wchodzącego w skład zwanego MonsterVerse dwa kultowe potwory będą musiały połączyć siły, lub przegrać w samotności.

„Godzilla i Kong: Nowe imperium” – premiera 28 marca

Walka gigantów trwa!. Potężny Kong i przeraźliwy Godzilla są zmuszeni stawić czoło kolosalnemu, nieodkrytemu zagrożeniu, kryjącemu się w naszym świecie. Stawia ono pod znakiem zapytania istnienie potworów… oraz nasze. Godzilla i Kong: Nowe imperium dokładniej zgłębia historię tych tytanów oraz ich początki, jak również tajemnice Wyspy Czaszki i nie tylko. Jednocześnie ukazuje mityczną batalię, która przyczyniła się do powstania tych niezwykłych istot i związania ich losu z ludzkością już na zawsze.

„Orlando – moja polityczna biografia” – premiera 29 marca

„Orlando – moja polityczna biografia” odwołuje się do książki Orlando Virginii Woolf. Preciado wychodzi z założenia, że wszystko, co stanowi o jego własnej biografii zostało już wcześniej opisane właśnie przez Woolf, w dodatku prawie sto lat temu. Reżyser zabiera więc widzki i widzów w podróż przez meandry współczesnej kultury, dekonstruując jej polityczne utopie, dekolonizując język i poszerzając społeczną reprezentację o osoby wykluczone i marginalizowane. W sensie politycznym jest to film rewolucyjny. Interpretuje pierwowzór Woolf, uwspółcześniając jego przesłanie i budując nowe konteksty: kulturowej widzialności, oporu, emancypacji. Imaginarium wizualne, które proponuje Preciado, jest z jednej strony oszczędne w środkach, bazujące na szczątkowej i symbolicznej scenografii, z drugiej jednak na tyle uniwersalne, że opisuje podstawowe problemy bycia „Orlandem” we współczesnym społeczeństwie. „Orlando - moja polityczna biografia” jest też manifestem wolności, radości i godności, donośnym głosem za prawem do samostanowienia oraz rollercoasterem emocji, troski i czułości, jednoznacznie opowiadającym się za kulturotwórczą siłą sztuki.

 

zdj. Warner Bros. / Disney / Player / Netflix