Robert Pattinson znowu zagra wampira? Aktor negocjuje rolę w nowym filmie Chloé Zhao

Robert Pattinson może ponownie wrócić do świata wampirów. Niestety ku rozczarowaniu wielu nie będzie to oznaczało ponownego zagrania Edwarda ze „Zmierzchu”. Aktor otrzymał okazję do sportretowania najsłynniejszego wampira w dziejach. Gwiazdor Batmana negocjuje rolę w nowej adaptacji klasycznej historii Drakuli, którą zajmie się Chloé Zhao, reżyserka filmu „Nomadland”.

Robert Pattinson wróci do świata wampirów? Aktor negocjuje zagranie Drakuli

Pierwszy raz o tym projekcie pisaliśmy na Filmożercach jeszcze w lutym 2021 roku, kiedy studio Universal Pictures świętowało sukces filmu „Niewidzialny człowiek” w reżyserii Leigh Whannella z Elisabeth Moss w roli głównej i zabierało się za rozwijanie Uniwersum Potworów na nowo. Od tego czasu o projekcie zrobiło się dosyć cicho, ale najnowsze doniesienia z Hollywood ujawniają, że projekt cały czas jest w planach i główną rolę negocjuje w nim właśnie Robert Pattinson.

Nad nową adaptacją  produkcji o kultowym wampirze nadal czuwa Chloé Zhao. Reżyserka filmów „Nomadland” oraz „Eternals” pisze scenariusz do filmu oraz zajmie się jego wyreżyserowaniem. Zhao dołączy również do grona producentów filmu, który zapowiadany jest jako futurystyczny western science fiction, w którym chińska reżyserka ponownie ma podjąć temat jednostki zepchniętej na margines społeczeństwa. Tym razem będzie to Drakula, który po wielu latach budzi się w świecie przyszłości, którego nie rozumie.

Sprawdź też: Moda na rebooty trwa w najlepsze. „Zmierzch” też powróci jako serial!

Ostatnio informowaliśmy, że Chloé Zhao znalazła swój kolejny filmowy projekt. Dwukrotna laureatka Oscara ma zająć się też stworzeniem filmowej adaptacji powieści „Hamnet” autorstwa Maggie O'Farrell. Nie wiadomo jednak, który projekt będzie dla niej priorytetem, ale warto przypomnieć, że kilka tygodni temu Zhao ujawniła, że scenariusz do filmu o Drakuli jest już niemal skończony.

źródło: worldofreel.com / zdj. Lionsgate