Ruszyły prace nad scenariuszami do prequela „To”. Serial opowie o początkach Pennywise’a

HBO oficjalnie rozpoczęło przygotowania do realizacji nowego serialu na motywach powieści Stephena Kinga. Twórcy projektu zapowiadanego jako prequel „To” zameldowali się z writers' roomu na nowej fotce. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że do grupy dołączyła Shelley Meals, producentka „Cienia i kości”, „See” oraz „Jeziora marzeń”.

Według wstępnych zamysłów, akcja nowego serialu, zatytułowanego „Welcome to Derry”, ma rozegrać się na niecałe trzydzieści lat przed wydarzeniami pierwszej odsłony filmowego widowiska z Billem Skarsgårdem. Produkcja ma przybliżyć historię-genezę Pennywise'a i wyjaśnić, dlaczego nadprzyrodzona istota co parę dekad powraca i żywi się mieszkańcami miasteczka Derry.

Andy Muschietti, czyli reżyser obu poprzednich rozdziałów „To” jest jednym z głównych pomysłodawców prequelowej historii, obok swojej małżonki Barbary Muschietti i scenarzysty Jasona Fuchsa („Wonder Woman”). Według informacji z marca tego roku, to właśnie Fuchs jest głównym scenarzystą pierwszego odcinka. Wraz z nową fotką przedstawiającą grupę talentów zebranych za kulisami „Welcome to Derry” ujawniono, że w przygotowania pierwszych tekstów serii zaangażowani będą Brad Kane, Cord Jefferson („Watchmen”, „Specjalista od niczego”), Austin Guzman („Chirurdzy”, „Sandman”), Helen Shang („Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”), Cherie Dimaline („Motherland: Fort Salem”), Gabe Hobson, Guadalis Del Carmen, Jasmyne Flournoy („Falcon i Zimowy żołnierz”, „Ręka Boga”), Charlotte Ahlin i wspomniana wcześniej Shelley Meals. Na zdjęciu znalazł się też Andy Muschietti, który obok objęcia serialu produkcją wykonawczą, najpewniej stanie również za kamerą rozdziału pilotażowego. Oba wpisy ogłaszające oficjalny początek prac nad fabułą serialu znajdziecie poniżej.

Sprawdź też: „Czarny telefon” – Ethan Hawke straszy w nowych fragmentach horroru Scotta Derricksona

W realizacji weźmie udział studio Warner Bros. Television. Nie dysponujemy jeszcze możliwym terminem premiery serii.

Zdj. Twitter/ Warner Bros.