Ryan Gosling rozczarowany nominacjami do Oscarów. Aktor zamieścił oświadczenie

W odpowiedzi na ogłoszone w ubiegły wtorek nominacje do Oscarów Ryan Gosling zamieścił w sieci specjalne oświadczenie. Aktor nominowany do statuetki Akademii za rolę Kena w komediowym widowisku „Barbie” skomentował brak wyróżnienia dla głównej gwiazdy tamtego filmu Margot Robbie oraz reżyserki i współscenarzystki Grety Gerwig.

Przypomnijmy, że w ramach ujawnionych w tym tygodniu nominacji do tegorocznych nagród amerykańskiej Akademii Filmowych Ryan Gosling otrzymał kolejne wyróżnienie w trwającym sezonie nagród (do tej pory kreacja „Barbie” zagwarantowała mu między innymi nominacje do statuetki BAFTA i Złotego Globa).

„Nie ma Kena bez Barbie”. Ryan Gosling skomentował brak nominacji dla Robbie i Gerwig

Kanadyjski aktor zdecydował się na skomentowanie nominacji do Oscara publikując w sieci specjalne oświadczenie, w którym ubolewa, że Akademia nie doceniła w ten sam sposób pracy wcielającej się w rolę tytułowej lalki Margot Robbie oraz reżyserski i współscenarzystki filmu, Grety Gerwig.

Jestem niezwykle zaszczycony, że moi koledzy podjęli decyzję o włączeniu mnie do grona tak niezwykłych artystów w roku pełnym świetnych filmów” – napisał Gosling. „Nie sądziłem nigdy, że to powiem, ale jestem też zaszczycony i dumny, że przyszło mi wcielić się w plastikową lalkę o imieniu Ken”.

Ryan Gosling Greta Gerwig Margot Robbie i America Ferrera

„Ale nie ma Kena bez Barbie – kontynuował aktor – „i nie ma filmu o Barbie bez Grety Gerwig i Margot Robbie, dwójki odpowiedzialnej za ten historyczny, globalnie doceniony film. (...) Stwierdzenie, że jestem rozczarowany tym, że obie nie otrzymały nominacji w swych kategoriach, byłoby zbyt powściągliwe. Wbrew wszelkiemu prawdopodobieństwu, dysponując wyłącznie parą bezdusznych, skąpo ubranych i – całe szczęście – pozbawionych krocza lalek [Robbie i Gerwig] sprawiły, że śmialiśmy się i wzruszaliśmy. Popchnęły naprzód naszą kulturę i przeszły do historii. Powinny zostać docenione za swą pracę obok pozostałych, zasłużonych nominowanych”. 

Sprawdź też: Netflix idzie śladem Warnera? Nakręcony film sci-fi z Halle Berry trafi do śmietnika

Na sam koniec oświadczenia Gosling pogratulował nominacji do Oscara za rolę drugoplanową aktorce Americe Ferrarze, za kreację Glorii w „Barbie”. Warto dodać, że brak wyróżnienia dla Robbie i Gerwig okazał się jednym z większych zaskoczeń wtorkowego ogłoszenia decyzji Akademii. Wcześniej do obu artystek powędrowały nominacje do między innymi Złotych Globów i Critics' Choice Movie Awards. 

Źródło: Discussing Film / zdj. Eric Charbonneau / Warner Bros. Discovery