„Saga Skywalkerów” i „Skywalker. Odrodzenie” – wygląd wydań DVD, Blu-ray i 4K UHD

Wczoraj studio Lucasfilm ogłosiło, że 31 marca w Stanach Zjednoczonych do sprzedaży trafi wydanie 4K UHD z filmem „Skywalker. Odrodzenie”. Dzisiaj znamy już datę premiery wydań z Wielkiej Brytanii oraz wiemy, jak będą prezentowały się tamtejsze wydania kolekcjonerskie zbierające wszystkie filmy sagi i te z samym IX epizodem.

Film „Skywalker. Odrodzenie” oraz zbiorcze wydanie ze wszystkimi poprzednimi odsłonami serii zadebiutują w Wielkiej Brytanii niecały miesiąc później, bo 20 kwietnia. W okolicach tej daty możemy też spodziewać się premiery w Polsce, ale jak na razie nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnej zapowiedzi z polskimi edycjami. Angielskie sklepy pokazały, jak będą prezentowały się zbiorcze wydania 4K UHD, Blu-ray i DVD z całą sagą oraz limitowane edycje Blu-ray z dziewiątym epizodem. Zdjęcia możecie zobaczyć poniżej.

Na wydanie 4K UHD złoży się aż 27 płyt (po 9 na 4K UHD i Blu-ray z filmami oraz 9 z dodatkami). Wszystkie epizody sagi trafią do sprzedaży w wydaniu w postaci książki wyposażonej w płyty 4K UHD i Blu-ray. Album zostanie umieszczony w kartonowym pudełku, na którym widniała będzie kultowa Gwiazda Śmierci. Do każdego egzemplarza dołączona zostanie kopia specjalnego listu od największej gwiazdy sagi, Marka Hamilla, który zakończony zostanie kultowym sformułowaniem: Niech Moc będzie z tobą... zawsze”. Wydanie Blu-ray zostanie natomiast wyposażone w trzy digi-packi, z których każdy będzie dedykowany osobnej trylogii. W przypadku edycji DVD wszystkie dziewięć płyt umieszczone zostanie w plastikowym opakowaniu z oddzielnymi tackami dla każdej płyty.

Przypomnijmy, że na wszystkich płytach UHD znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10 oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos.

W wydaniu znajdziemy filmy:

  • Część IV – Nowa nadzieja (1977)
  • Część V – Imperium kontratakuje (1980)
  • Część VI – Powrót Jedi (1983)
  • Część I – Mroczne widmo (1999)
  • Część II – Atak klonów (2002)
  • Część III – Zemsta Sithów (2005)
  • Część VII – Przebudzenie Mocy (2015)
  • Część VIII – Ostatni Jedi (2017)
  • Część IX – Skywalker. Odrodzenie (2019)

Star Wars: The Skywalker Saga Complete 4K UHD

91uGO5pYS1L._AC_SL1500_.jpg

Star Wars: The Skywalker Saga Complete Blu-ray

8wg9hxkq.jpg

Star Wars: The Skywalker Saga Complete DVD

rthul58g.jpg

 Star Wars: The Rise of Skywalker 4K Ultra HD Limited Edition Steelbook

12414254-1374746360109095.jpg

 Star Wars: The Rise of Skywalker Collector’s Edition 4K Ultra HD

Star Wars: The Rise of Skywalker - Rey

buy0313801_1.jpg

Star Wars: The Rise of Skywalker - Kylo Ren

buy0315101_1.jpg

źródło: zdj. Lucasfilm