Samara Weaving powróci w kontynuacji „Zabawy w pochowanego”!

Samara Weaving powtórzy rolę, która rozsławiła ją jako nową „królową krzyku”. Wytwórnia Searchlight Pictures nosi się z zamiarem zrealizowania drugiej odsłony krwawej komedii „Zabawa w pochowanego”. Nowe wzmianki o projekcie zapowiadają jednak zmianę na stanowisku reżyserskim. Może ona budzić pewne obawy.

W „Zabawie w pochowanego” z 2019 roku Samara Weaving wcieliła się w rolę panny młodej, która wraz z zamążpójściem wkracza w ekscentryczne tradycje swego partnera i jego rodziny. Bohaterka zostaje zmuszona do udziału w nietypowej zabawie, która bardzo szybko zmienia się w krwawą grę o nadprzyrodzoną stawkę. Obok australijskiej aktorki, która od tej pory pojawiała się w takich obrazach jak „Babilon” czy „Dziewięcioro nieznajomych, na ekranie znaleźli się między innymi Adam Brody („Amerykańska fikcja”), Mark O'Brien („Nowy początek”), Henry Czerny („Mission: Impossible”) i Annie MacDowell („Sprzątaczka”).

Samara Weaving wróci w „Zabawie w pochowanego 2”. Za kamerą twórca czwartego „Naznaczego”

Samara Weaving Zabawa w pochowanego

Za kamerą bardzo dobrze przyjętego komediowego dreszczowca znaleźli się z kolei Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett. Rozgłos zyskany pracą reżyserską przy „Zabawie w pochowanego” otworzył duetowi drogę do kolejnych projektów: obu ostatnich odsłon komedio-slasherów „Krzyk”. Film okazał się też finansowym sukcesem: zarobił dla wytwórni niemal 60 milionów dolarów przy budżecie około 6 milionów.

Sprawdź też: Wracamy do czasów oryginalnego „Omenu”. Klimaty retro w zwiastunie filmu o narodzinach Antychrysta

O nowym podejściu do „Zabawy w pochowanego” poinformowano właśnie w teraz na łamach newslettera Inside Jeff Sneider. Choć żadne szczegóły odnośnie fabuły projektu nie zostały jeszcze przedstawione, raport zdradza, że film będzie pełnoprawnym sequelem dreszczowca z 2019 roku, zaś Samara Weaving powróci w głównej roli.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że w kontynuacji nie wrócą natomiast Bettinelli-Olpin i Gillett. Obu reżyserów ma zastąpić Adam Robitel, twórca takich horrorów jak „Escape Room”, „Naznaczony: Ostatni klucz” czy „Opętana”. Na chwilę obecną nie wiemy, kiedy dojdzie do realizacji filmu. Pierwszy raport nie wspomina też o przybliżonym terminie premiery.

Źródło: Reddit / Flickering Myth / zdj. Searchlight Pictures