Serial o Godzilli powróci z drugim sezonem! Apple zapowiedziało wiele nowych spin-offów

Platforma Apple TV+ trzymała nas dłuższą chwilę w niepewności, ale w końcu postanowiła oficjalnie potwierdzić, że serial „Monarch: Dziedzictwo potworów” doczeka się drugiego sezonu. Co więcej, zapowiedziano, że serialowe uniwersum Godzilli doczeka się wielu innych spin-offów.

2. sezon serialu „Monarch: Dziedzictwo potworów potwierdzony!

W styczniu tego roku doczekaliśmy się finałowego epizodu pierwszego sezonu serialu „Monarch: Dziedzictwo potworów” rozgrywającego się w tak zwanym Monster-Verse, które w kinach reprezentują filmy o Godzilli i Kongu. Ostatni epizod pozostawił nas jednak z szeroko otwartymi drzwiami, które dawały szanse na powrót produkcji z drugim sezonem. Przez kilka kolejnych miesięcy Apple nie zdecydowało się jednak na potwierdzenie, że nowa seria otrzymała zielone światło i trzymało fanów produkcji w niepewności.

Sprawdź też: Glen Powell następcą Arnolda Schwarzeneggera! Czas odświeżyć kolejny klasyk!

Dzisiaj się to w końcu zmieniło. Apple potwierdziło, że serial „Monarch: Dziedzictwo potworów” doczeka się drugiego sezonu. Dodatkowo platforma zawarła ze studiem Legendary Entertainment nową umowę na opracowanie wielu kolejnych spin-offów osadzonych w świecie Godzilli. Jak na razie nie ujawniono jednak żadnych szczegóły dotyczących tego, na czym mają się skupić nowe seriale.

Monarch: Dziedzictwo potworów” – kiedy premiera 2. sezonu? O czym opowie?

Godzilla serial sezon 2

Po tym, jak drugi sezon został już oficjalnie zamówiony, możemy zastanowić się, kiedy „Dziedzictwo potworów” powróci na ekrany telewizorów. Nie powinniśmy jednak oczekiwać, że stanie się to w ciągu najbliższych miesięcy. Fani muszą uzbroić się w cierpliwość i mieć świadomość, że prace nad drugą serią nie jeszcze nie wystartowały, dlatego „Monarch” najwcześniej mogłoby powrócić na przełomie 2025 i 2026 roku.

Pozostaje jeszcze kwestia tego, o czym może opowiadać drugi sezon serialu. Tutaj mamy jednak więcej informacji, bo zakończenie pierwszej serii jasno sugeruje, że produkcja od Apple TV+ ponownie może przyjąć rolę łącznika pomiędzy filmami kinowymi. Wiemy, że główni bohaterowie serialu wylądowali w 2017 roku na Wyspie Czaszki, gdzie panuje Kong.

Sprawdź też: J.K. Rowling nie przyjmie przeprosin od Emmy Watson i Daniela Radcliffe'a. Pisarka wywołała kolejną burzę w sieci.

Drugi sezon może więc uzupełnić luki pomiędzy wydarzeniami z takich produkcji jak „Godzilla Król Potworów” i „Godzilla vs Kong”, kontynuując przy tym opowiadanie dalszych losów rodziny Randów. Oczywistym wydaje się także powrót Lee Shaw'a, który zapewne nie przypłacił swojego poświęcenia życiem i  został tylko ponownie uwięzionym w Axis Mundi.

zdj. Apple TV+