Serial o Harrym Potterze to dopiero początek! HBO Max już myśli o kolejnych seriach

W najbliższych latach platforma streamingowa HBO Max stanie się domem dla nowego pokolenia czarodziejskich bohaterów ze świata stworzonego przez J. K. Rowling. Cała seria o Harrym Potterze zostanie przerobiona na długoletni serial, ale Warner nie zamierza zatrzymać się na jednym projekcie. Studio chce stworzyć też kolejne spin-offy.

Powstanie serial o Harrym Potterze. HBO Max szuka scenarzystów

W kwietniu zeszłego roku po wielu latach szukania odpowiedniego sposobu na ożywienia marki o Harrym Potterze studio Warner Bros. zdecydowało w końcu, że stworzy serialową adaptacją kultowej sagi autorstwa J. K. Rowling. Od miesięcy prace nad projektem nie były jednak zbyt dynamiczne – głównie ze względu na długi strajk scenarzystów – ale w końcu projekt zaczyna nabierać rozpędu.

Studio znalazło grupę scenarzystów, którzy zajmują się już przygotowaniem autorskich wizji dotyczących przeniesienia na mały ekran historii o Harrym Potterze. Wśród kandydatów, z których HBO wybierze ostatecznie tych twórców, którym powierzy opracowanie całego serialu, znajduje się mieszanka brytyjskich i amerykańskich scenarzystów. Są to Martha Hillier, Kathleen Jordan, Tom Moran i Michael Lesslie.

Sprawdź też: Netflix, Disney+ czy HBO Max – kto ma najlepsze nowości na weekend?

Martha Hillier to brytyjska scenarzystka pracująca ostatnio przy serialu „Ostatnie królestwo”. Z kolei Kathleen Jordan ma w dorobku serial „Nastoletnie łowczynie nagród”. W dorobku Toma Morana są natomiast serial kryminalny „The Devil's Hour” z Peterem Capaldim oraz „The Feed” i „Wild Bill”. Najgłośniejszy projekt w swoim scenariuszowym portfolio ma jednak Michael Lesslie pracująca nad scenariuszem do filmu „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” oraz serialem „Mała doboszka” z Florence Pugh.

Serial o Huncwotach wreszcie powstanie?

harry potter huncwoc 

W ostatnim tygodniu w Los Angeles odbyła się już pierwsza runda spotkań, a ci, którzy przejdą ten etap, udadzą się do Wielkiej Brytanii, aby omówić swój pomysł na realizację serialu z mieszkającą w Edynburgu w Szkocji autorką „Harry'ego Pottera”, J. K. Rowling. Wszystko wskazuje na to, że pisarka będzie bezpośrednio zaangażowana w podejmowanie kluczowych decyzji na temat serialu, którego została producentką.

Co ciekawe, wiarygodne źródła serwisu Deadline donoszą, że Warner Bros. zbiera też pomysły nie tylko na serialową wersję głównej sagi i może zdecydować się na opracowanie więcej niż jednego projektu osadzonego w świecie Harry'ego Pottera. To oznacza, że już na tym etapie studio myśli o serialowych spin-offach głównej sagi, a to z kolei może być dobrą wiadomością dla tych, którzy od lat domagali się stworzenia seriali o innych bohaterach z tego uniwersum.

Sprawdź też: Kto złoczyńcą w „Spider-Manie 4”? Twórcy obrali zaskakujący kierunek.

Fani od lat marzą przede wszystkim o serialowej produkcji o Huncwotach, czyli grupie czterech przyjaciół z Gryffindoru, wśród których znaleźli się James Potter, Syriusz Black, Remus Lupin i Peter Pettigrew. Każdego z nich mogliśmy w mniejszym lub większym stopniu zobaczyć w filmowej serii.

źródło: deadline.com / zdj. Warner Bros. Discovery