Serial o najdziwniejszym bohaterze Marvela anulowany. „MODOK” nie dostanie 2. sezonu

Nie tylko stacja The CW rezygnuje ostatnio ze swoich superbohaterskich seriali. Platforma Hulu zdecydowała właśnie, że nie będzie kontynuowała produkcji „MODOK”, która doczekała się zaledwie jednego sezonu.

MODOK opowiadał historię superzłoczyńcy z naprawdę dużą głową i wyjątkowo małym ciałem, który stara się utrzymać kontrolę nad swoją złowrogą organizacją i wymagającą rodziną. Scenariusz stworzyli Jordan Blum i Patton Oswalt, którzy byli również producentami wykonawczymi.

Projekt powstawał jeszcze w ramach telewizyjnego oddziału Marvela o nazwie Marvel Television kontrolowanego przez ostatnie lata przez Jepha Loeba. Początkowo zakładano, że produkcja „MODOK” będzie zaledwie jednym z wielu seriali animowanych powstających dla platformy Hulu, ale wraz z zamknięciem działu Marvel Television większość projektów została anulowana. Pierwotne plany zakładały, że obok „MODOKa” w ofercie serwisu pojawią się też takie produkcje jak „Howard the the Duck” „Tigra and Dazzler” oraz „Hit-Monkey”. Wszystkie cztery seriale miały w dalszej perspektywie doprowadzić do wspólnych przygód ich bohaterów w ramach produkcji „The Offenders”. Do skutku doszła ostatecznie jedynie produkcja „Hit-Monkey”, która zadebiutowała w listopadzie zeszłego roku, ale i ona zapewne doczeka się prędzej czy później anulacji.

Sprawdź też: „Świat według Bundych” powróci! Oryginalna obsada wystąpi w animowanej kontynuacji.

Głosu głównym bohaterom użyczyli: Patton Oswalt (M.O.D.O.K.), Aimee Garcia (Jodie), Melissa Fumero (Melissa), Wendi McLendon-Covey (Monica Rappaccini), Ben Schwartz (Lou), Beck Bennett (Austin Van Der Sleet), Jon Daly (Super Adaptoid) i Sam Richardson (Gary).

zdj. Hulu / Marvel