Serial o Obcym i Predatorze jest gotowy, ale Disney NIE ZAMIERZA go pokazać

Kilka miesięcy temu w sieci pojawił się raport o zupełnie nowej i trzymanej pod kluczem Disneya animowanej serii będącej crossoverem „Predatora” i „Obcego”. Teraz o produkcji, która została ukończona jeszcze przed przeniesieniem 20th Century Fox do własności wytwórni, opowiedział reżyser, Shinji Aramaki.

Disney ma gotowy serial o Obcym i Predatorze, ale nie che go pokazać

Przypomnijmy, że Disney miał wejść w posiadanie ukończonego serialu anime bazującego na filmach „Obcy kontra Predator” jeszcze w 2019 roku, wraz z nabyciem 20th Century Fox. Według wcześniejszych doniesień planów na pokazanie produkcji nie ma. Były kierownik studia – podczas występu na łamach fanowskiego podcastu – zasugerował, że seria znajduje się w stanie ukończonym w archiwum wytwórni. „Ona wciąż tam jest, w Disneyu, w oddziale 20th Studios” – usłyszeliśmy w wywiadzie. „Dziesięć odcinków kompletnego anime o Obcym i Predatorze, którym zajmowałem się jako producent. Jest ukończone. Historię opracowali dwaj niezwykle utalentowani goście, Eric Calderon i Dave Baker”. 

Teraz do całej sprawy odniósł się też Shinji Aramaki, twórca „Blade Runnera: Black Lotus” oraz „Ghost in the Shell: SAC_2045”, któremu nieoficjalnie przypisywano wyreżyserowanie serii. Podczas trwającego do ubiegłej niedzieli konwentu Otakon poświęconego produkcjom anime Aramaki potwierdził, że to on stał za realizację serialu. Japończyk nie tylko wskazał, że seria rzeczywiście została ukończona (a następnie zakopana w zasobach Disneya), a dodatkowo podsunął fanom parę drobnych informacji o fabule. Serial, posługujący się roboczym tytułem „Alien vs Predator: Annihilation” rozgrywał się na masywnym kosmicznym okręcie wykorzystywaniem do przewożenia imigrantów. W nieujawnionych okolicznościach załoga i pasażerowie statku mieli zmierzyć się z Predatorami (należącymi do kilku odrębnych plemion) i Xenomorphami znanymi z filmu Ridleya Scotta. Aramaki powstrzymał się od dalszego opowiadania o serii na wypadek, gdyby Disney podjął kiedyś decyzję o skierowaniu go dystrybucji. 

Sprawdź też: Jest na co czekać! ŚWIETNY aktor dołączył do serialowego „Obcego”. Zdjęcia wystartowały.

Dodajmy jednak, że nic nie zapowiada, by wytwórnia miała – przynajmniej w najbliższych latach – zdecydować się na pokazanie serialu. W chwili obecnej wytwórnia zajmuje się realizacją nowego filmu oraz aktorskiej serii w uniwersum „Obcego”. Możemy też założyć, że na jakimś etapie do widzów trafi też kontynuacja „Prey”, prequela całego filmowego cyklu o Predatorze.  

Źródło: Comic Book / zdj. Disney / Dark Horse Comics