Disney podjął decyzję! Serialowy „Percy Jackson” dostanie drugi sezon!

Wszyscy widzowie serialu „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” wyczekujący dalszych przygód tytułowego herosa mogą odetchnąć z ulgą. Serial doczekał się właśnie przedłużenia na drugi sezon. Produkcja powróci z nowymi odcinkami na platformę Disney+.

Disney zamówił realizację 2. sezonu „Percy'ego Jacksona”

Pod koniec stycznia na platformie Disney+ zameldował się finałowy odcinek pierwszego sezonu serialowej ekranizacji „Percy'ego Jacksona”. Nowa produkcja bazująca na bestsellerowej serii książek Ricka Riordana przyciągnęła sporo widzów przed ekrany i została też dobrze przyjęta przez krytyków. Nic więc dziwnego, że nie musieliśmy zbyt długo czekać na informację o przedłużeniu serialu na kolejną serię. Disney wykorzystał moment składania finansowego sprawozdania za ostatni kwartał do tego, aby poinformować widzów, że serial „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” doczeka się drugiego sezonu.

To, że serial będzie miał szansę na kontynuowanie swojej opowieści, w ostatnich dniach sygnalizowali już showrunnerzy adaptacji Jon Steinberg i Dan Shotz. Duet twórców przekonywał niedawno, że przygotowania do stworzenia drugiego sezonu już ruszyły i zebrano już grupę scenarzystów, którzy zajmą się przygotowaniem tekstów do nowych odcinków.

Sprawdź też: Taylor Swift podbiła kina. Teraz czas na streaming. Jej koncert trafi na Disney+ z nowymi piosenkami.

Disney ma nadzieję na to, że serial o przygodach Percy'ego Jacksona posłuży do zbudowania pełnoprawnej streamingowej franczyzy. Mówiło się, że studio chce rozwijać markę nie tylko o kolejne sezony, ale również o aktorskie i animowane spin-offy.

O czym opowiada serial „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”? Disney zadowolony z oglądalności

Percy Jackson i bogowie olimpijscy

Bob Iger ogłosił, że pierwszy sezon wygenerował na platformach Disney+ i Hulu ponad 110 milionów godzin, co daje około 20,6 mln wyświetleń, a to oznacza, że oglądalność serialu rosła wraz z kolejnymi odcinkami, bowiem Variety informowało, że pierwszy odcinek osiągnął 13,3 mln wyświetleń w ciągu pierwszych sześciu dni od premiery. 

Sprawdź też: Po spektakularnej porażce w kinach czas na streaming. „Marvels” debiutuje na Disney+.

W pierwszym sezonie serialu śledziliśmy losy tytułowego Percy’ego (Walker Scobell), dwunastolatka, który właśnie dowiedział się o swoim boskim pochodzeniu i próbuje pogodzić się ze swoim dziedzictwem oraz odkrytymi mocami. Tymczasem Zeus (nieżyjący już Lance Reddick) oskarża go o kradzież jego błyskawicy. Percy i jego przyjaciele Annabeth (Leah Sava Jeffries) i Grover (Aryan Simhadri) wyruszają w podróż po Ameryce, znaleźć skradziony artefakt i przywrócić nie tylko dobre imię głównego bohatera, ale także porządek na Olimpie.

zdj. Disney