Shia LaBeouf jako grecka bogini? Tak, to zdjęcia z planu „Megalopolis” Francisa Forda Coppoli

Wbrew temu, co sugerowały ostatnimi czasy niektóre doniesienia, wygląda na to, że obszerny projekt pt. „Megalopolis” faktycznie powstaje. Wymarzone przedsięwzięcie Francisa Forda Coppoli („Ojciec chrzestny”) kontynuuje etap produkcyjny, czego dowodem jest garść zdjęć, która na przestrzeni ostatnich kilku dni przedostała się do internetu.

Wymarzony film Francisa Forda Coppoli w potrzasku? Reżyser zaprzecza plotkom

Kilka raportów z takich źródeł jak choćby The Hollywood Reporter donosiło, iż projekt znalazł się w potrzasku, zanim zdążył na dobre się rozkręcić. Jeden ze wtajemniczonych dziennikarzy stwierdził nawet, że projekt miał już się rozpaść, a od Coppoli odeszło wielu utalentowanych członków ekipy, w tym projektanci czy specjaliści od efektów wizualnych.

Twórca „Ojca chrzestnego” szybko zaprzeczył zarzutom, wypowiadając się bezpośrednio dla Deadline na temat stanu projektu i jego relacji ze wszystkimi osobami zaangażowanymi w jego tworzenie. „Kocham swoją obsadę, kocham to, co dostaję każdego dnia, działam zgodnie z harmonogramem i budżetem, a to jest dla mnie ważne” – wyznał Coppola. Wszystko wskazuje na to, że 83-letni reżyser mówi prawdę. Dowodem na to zdają się poniższe zdjęcia.

Sprawdź też: Kevin Feige pewny swego – Prezes Marvela twierdzi, że filmy o superbohaterach nigdy się nie znudzą

Megalopolis” – o czym opowiada nowy film Coppoli? Kogo zobaczymy na ekranie?

adam-driver-nathalie-emmanuel-laurence-fishburne.jpg

Megalopolis” jest zapowiadane jako opowieść o bogatym architekcie, którego polityczna ambicja popycha do przeobrażenia zniszczonego przez katastrofę miasta w prawdziwą utopię. To historia prawdziwego geniuszu i skomplikowanej miłości, która przenika się z opowieścią o cywilizacji współczesnego świata niezdolnego do rozwiązania własnych problemów cywilizacyjnych

Coppola przymierał się do zrealizowania filmu od przeszło 20 lat. Mówi się, że budżet produkcji wyniesie ok. 100 milionów dolarów. Kwota jest ponoć w całości sfinansowana przez reżysera. Twórcy takich obrazów jak „Czas apokalipsy” czy „Rozmowa” tym razem udało się zaprosić do współpracy m.in. Adama Drivera, Foresta Whitakera, Nathalie Emmanuel, Laurence'a Fishburne'a, Talię Shire, Shię LaBeoufa, Aubrey Plazę, Dustina Hoffmana czy obsadzonego ostatnio Giancarlo Esposito znanego z „Breaking Bad”. 

Rzuć okiem na: Cameron zapisuje się w historii. „Avatar: Istota wody” zebrał już 2 mld dolarów

Według najnowszych komunikatów premiera Megalopolis” jest przygotowywana na pierwszy kwartał 2023 roku.

Źródło: Twitter / THR / Deadline / Zdj. In2film / Netflix / Universal Pictures / Lionsgate