Sigourney Weaver dołączy do świata „Gwiezdnych wojen”. Zagra w filmie z Grogu

Disney kompletuje obsadę filmowej kontynuacji najpopularniejszego serialu ze świata „Gwiezdnych wojen”. Bliska angażu w produkcji „The Mandalorian & Grogu” jest Sigourney Weaver znana między innymi z „Obcego” i „Avatara”.

Sigourney Weaver w filmowej kontynuacji „The Mandalorian

Legenda kina science fiction Sigourney Weaver może niedługo dołączyć do ekipy kolejnej znanej marki należącej do Disneya. Aktorkę widzieliśmy już w kultowej serii o Obcym, w którym występowała przez dekady, a w ostatnich latach gościła na ekranach kin za sprawą megahitów Jamesa Camerona. Teraz Weaver negocjuje angaż w filmowej kontynuacji serialu „The Mandalorian”, w której będzie miała okazję spotkać popularnego łowcę nagród i jego zielonego towarzysza dysponującego sporą mocą.

Sigourney Weaver prowadzi zaawansowane negocjacje w sprawie dołączenia do obsady „The Mandalorian & Grogu”, produkcji, która będzie pierwszym filmem ze świata „Gwiezdnych wojen” od czasu filmu „Skywalker. Odrodzenie” z 2019 roku.

Sprawdź też: Polskie filmy i seriale opanowały Netfliksa. To te produkcje oglądamy teraz najchętniej.

The Mandalorian film

W obsadzie filmu znajduje się na ten moment Pedro Pascal wracający do roli Djarina, choć obecnie nie jest jasne, jak duża będzie rola aktora w nowej produkcji, bo jego harmonogram wypełniony jest po brzegi innymi projektami. Przede wszystkim pod koniec lipca rozpocznie zdjęcia do „Fantastycznej Czwórki”, jednego z najważniejszych superbohaterskich widowisk Marvela.

Wyreżyserowaniem filmu zajmie się twórca serialu Jon Favreau. Jako producenci nad filmem będą czuwali dodatkowo Kathleen Kennedy i Dave Filoni.  Datę premiery filmu będącego kontynuacją serialu „The Mandalorian”, który doczekał się na razie trzech sezonów, wyznaczono na 22 maja 2026 roku.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Disney