Sony Pictures ujawniło datę premiery filmu biograficznego o Whitney Houston

„I Wanna Dance With Somebody”, fimowa biografia Whitney Houston, doczekała się daty premiery. Sony Pictures ujawniło, że film trafi na ekrany kin w przyszłym roku, a dokładnie 23 grudnia. Za reżyserię odpowiada Kasi Lemmons, artystka nagrodzona nagrodą Independent Spirit za film „Magia Batistów”.

Przypomnijmy, że Lemmons zastąpiła na stołku reżyserskim Stellę Meghie, która miała rozstać się z projektem z powodu odmiennych pomysłów twórczych. Pomimo zwolnienia stanowiska, Meghie pozostała zaangażowana w film jako producentka wykonawcza. W roli Houston występuje Naomi Ackie („Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie”).

Nowa biografia powstaje pod okiem rodziny piosenkarki – film ma poprawić wizerunek Houston, po tym czego dowiedzieli się widzowie dokumentalnego obrazu „Whitney” z 2018 roku, który to postawił sporo kontrowersyjnych i rzekomo niepotwierdzonych tez względem zarówno krewnych piosenkarki, jak i jej samej.

Za scenariusz produkcji odpowiada autor tekstu do „Bohemian Rhapsody”, Anthony McCarten.  Producentami są Pat Houston i Larry Mestel z Primary Wave Music oraz Clive Davis, który odkrył Whitney Houston przed światem, na początku jej kariery w latach osiemdziesiątych.

Źródło: comicbook.com / zdj. Miramax