Sony sprzedało już ponad 50 mln konsol PlayStation 5! Xbox daleko w tyle

Sony ma powody do zadowolenia. Firma ogłosiła, że na świecie sprzedano już ponad 50 mln konsol PlayStation 5. Przedstawiciele firmy podkreślają, że jest to kamień milowy dla rozwoju tej generacji sprzętu służącego przede wszystkim do grania w gry wideo, ale mogącego być także centrum domowej rozrywki.

Na świecie mamy już ponad 50 mln konsol PlayStation 5

Sprzedaż konsol PS5 już od swojego debiutu pod koniec 2020 roku była utrudniona ze względu na problemy związane z łańcuchem dostaw samych konsol, jak i poszczególnych komponentów. Sytuacja w pełni poprawiła się dopiero w ostatnich miesiącach i sprzedaż zaczyna nabierać rozpędu między innymi dzięki październikowej premierze gry „Spider-Man 2”. Ten okres świąteczny będzie w gruncie rzeczy pierwszym, podczas którego dostępność konsol PlayStation 5 będzie wystarczająca.

Od premiery na całym świecie sprzedano 50 mln konsol PlayStation 5. Przedstawiciele Sony oczekują, że sprzedaż konsol PS5 w okresie świątecznym mocno przyczyni się do osiągnięcia celu sprzedażowego wynoszącego 25 mln sztuk w bieżącym roku finansowym kończącym się 31 marca. Jak na razie sprzedaż w tym roku podatkowym wynosi ponad 22,5 mln sztuk, co według analityków Ampere Analysis oznacza wzrost o 65% względem zeszłego roku. To z kolei stawia Sony w zdecydowanie lepszej pozycji do jego największych rywali na konsolowym rynku i pokazuje dominacje firmy. Microsoft odczuł spadek sprzedaży o 15%, a Nintendo zaliczyło w tym okresie spadek o 18%.

Sprawdź też: Szykuje się kolejna fuzja. Studia Warner Bros. i Paramount Pictures chcą się połączyć!

Test konsoli Sony PlayStation 5 i pilota Media Remote jako odtwarzacza płyt 4K Ultra HD Blu-ray [HDR10]

„Osiągnięcie tego kamienia milowego w sprzedaży PS5 jest świadectwem niezachwianego wsparcia globalnej społeczności PlayStation i jej pasji do niesamowitych wrażeń tworzonych przez utalentowanych programistów z PlayStation Studios i naszych partnerów” – powiedział Jim Ryan, prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment.

Dobrym sygnałem dla Sony jest także to, że PS5 osiąga podobny poziom sprzedaży co jej poprzedniczka. Poprzednia konsola przebiła poziom 50 mln sprzedanych egzemplarzy po 159 tygodniach od premiery, a konsola PS5 zrobiła to po 160 tygodniach.

źródlo: sonyinteractive / zdj. Sony