Sony zabiera się za „Spider-Mana 4”! Te dwie gwiazdy na pewno powrócą w obsadzie

Przygotowania do stworzenia czwartego filmu o Spider-Manie z Tomem Hollandem w roli głównej mocno się przeciągają, ale wygląda na to, że studio Sony Pictures doszło w końcu do porozumienia z Marvelem i wyznaczyło już termin rozpoczęcia prac na planie. Kto powróci w obsadzie i kto zajmie się wyreżyserowaniem filmu „Spider-Man 4”?

Czy Tom Holland wróci do roli Spider-Mana?

To, że studio Sony Pictures planuje czwarty film o przygodach Spider-Mana z Tomem Hollandem w roli głównej, było pewne od lat, ale wytwórnia nie mogła od dłuższego czasu nadać odpowiedniego rozpędu pracom nad wyczekiwanym przez wielu widzów projektem. Ostatnie przecieki sugerowały, że opóźnienie spowodowane jest zakulisowym konfliktem pomiędzy wytwórniami Sony Pictures i Marvel Studios. Przedstawiciele obydwu firm różnili się ponoć w tak podstawowej kwestii jak to, jak miałaby wyglądać fabuła i ogólny charakter filmu.

Kevin Feige reprezentujący Marvela nalegał, aby seria wróciła do bardziej przyziemnej skali i chciał, żeby „Spider-Man 4” w przeciwieństwie do poprzedniej części był filmem o zdecydowanie bardziej ulicznym charakterze. Tymczasem przedstawiciele Sony nie chce wciskać hamulców i po wielkim sukcesie filmu „Bez drogi do domu” ponownie postawić na wielki rozmach realizacyjny i dużą skalę wydarzeń. Mówiło się tez, że Sony chce, aby w obsadzie znaleźli się Tobey Maguire i Andrew Garfield.

Sprawdź też: „Biedne istoty” do obejrzenia w streamingu! Przed nami tydzień pełen filmów i seriali.

Spider-Man Tom Holland i Zendaya

Oczywiście wszystkie kluczowe decyzje dotyczące tego, jak ma wyglądać nowy film o Spider-Manie, będą zapadały w siedzibie Sony, a przedstawiciele Marvela mogą jedynie decydować o tym, czy w produkcji pojawią się bohaterowie należący do MCU. Bez względu na to, jak ostatecznie będzie wyglądał scenariusz do filmu, z najnowszych przecieków wynika, że Sony Pictures jest już gotowe do wyznaczenia terminu rozpoczęcia prac na planie. Mówi się, że studio chce, aby aktorzy zameldowali się na planie późnym latem tego roku lub wczesną jesienią. Termin startu zdjęć ma być wyznaczony w okolicach września i października.

Jeśli chodzi o obsadę, to pewni powrotu mają być już oczywiście Tom Holland wracający jako Peter Parker oraz Zendaya, która jeszcze raz wcieli się w MJ. Aktualnie trwają poszukiwania reżysera, który zastąpi Jona Wattsa, który pożegnał się z serią po wyreżyserowaniu trzech pierwszych części. Aktualnie jednym z  kandydatów do jego zastąpienia jest Justin Lin znany ze swojej długoletniej pracy przy serii „Szybcy i wściekli”.

Jeśli zdjęcia wystartują w drugiej połowie tego roku, to premiery „Spider-Mana 4” możemy oczekiwać najwcześniej w 2026 roku.

zdj. Sony Pictures