Sprawą jej zaginięcia żyła cała Polska. Już jutro zobaczymy film dokumentalny o Iwonie Wieczorek

Już jutro, czyli od piątku 26 maja na platformie streamingowej Vodylla można będzie obejrzeć dwuczęściowy film dokumentalny zatytułowany „Dzieciństwo Iwony Wieczorek” produkcji R.D.F. Entertainment. Obraz opowie o zaginionej przed 13 laty kobiecie, której sprawa odbiła się szerokim echem w całym kraju. Rzućcie okiem na kilka kadrów i opis projektu.

Film dokumentalny o Iwonie Wieczorek od jutro na platformie Vodylla 

Film dokumentalny o Iwonie Wieczorek. Dzieciństwo Iwony Wieczorek za platformą Vodylla (2).png

Twórców filmu zainspirował fakt, że media i ludzie żyją nieprzerwanie sprawą osoby, którą znają wyłącznie z kilku ostatnich godzin przed 13 laty, kiedy zaginęła. Postanowili więc przedstawić historię Iwony Wieczorek od narodzin aż do tragicznej nocy z 16 na 17 lipca 2010 r., korzystając z wiedzy kogoś, kto wie o niej najwięcej.

Kamera towarzyszy mamie Iwony Wieczorek, która snuje nieśpieszną opowieść o córce, przemierzając jej drogę od sopockiego klubu, gdzie bawiła się ze znajomymi, aż do wejścia na plażę nr 63, gdzie kamery monitoringu zarejestrowały ją po raz ostatni. Dzieli się, czasem z uśmiechem, czasem ze wzruszeniem, nieznanymi, osobistymi szczegółami z codziennego życia swej córki.

Sprawdź też: Tego polskiego filmu Netfliksa nie możecie przegapić! Recenzujemy „Dzień matki” z Agnieszką Grochowską

Najsłynniejsza zaginiona osoba w Polsce. Czego dowiemy się z dokumentu?

Film dokumentalny o Iwonie Wieczorek. Dzieciństwo Iwony Wieczorek za platformą Vodylla.png

Jak się urodziła była prześliczna. Miała czarne, krótkie loki…”, „Lubiła schabowego z mizerią
i ziemniakami…”, „Chciała być bardzo dorosła, ale była jeszcze bardzo dziecinna…” – Mówi mama Iwony Wieczorek. Opowiada też o strasznych chwilach tuż po zaginięciu córki, rozpaczliwym poszukiwaniu prawdy przez lata i o żałobie, która jej nie opuszcza. Na pytanie Angeliki Swobody „Co by Pani dała, by się dowiedzieć, co się stało?” odpowiada: „Proszę Pani. Wszystko”.

Janusz Szostak, zmarły w 2021 r. dziennikarz śledczy, relacjonuje swoje reporterskie dochodzenie i przedstawia hipotezy dotyczące przebiegu zdarzeń. Prywatny detektyw Arkadiusz Andała ocenia policyjne śledztwo, odwołując się do swojej wiedzy i doświadczenia. Dr hab. Jacek Wasilewski, medioznawca z UW, tłumaczy, dlaczego sprawa Iwony Wieczorek jest najbardziej medialną spośród wszystkich historii zaginięć w Polsce. Trzech rozmówców. Trzy punkty widzenia

Rzuć okiem na: To będzie nowy hit? Serialowy thriller medyczny „Sortownia” z Andrzejem Chyrą ze zwiastunem

O szczegółach związanych z platformą streamingowa Vodylla, za pośrednictwem której, będzie można obejrzeć film, przeczytacie w tym miejscu

Źródło i zdj. Materiał prasowy Vodylla.