„Star Wars: Andor” – prace na planie spin-offu „Łotra 1” zostały zakończone

Wygląda na to, że Disney zakończył prace produkcyjne na planie kolejnej serii. Do sieci trafiły doniesienia o zamknięciu fazy zdjęciowej „Andora”, serialowego spin-offu „Łotra 1”, w którym w głównej roli pojawia się Diego Luna.

O zakończeniu produkcji poinformowały źródła portalu Bespin Bulletin, znanego z najcześciej rzetelnych przecieków o projektach Lucasfilmu. Prace na planie „Andora” w londyńskim Pinewood Studios, rozpoczęły się jeszcze w listopadzie 2020 roku, w następstwie wielu opóźnień związanych z pandemią koronawirusa (projekt został oryginalnie zapowiedziany w 2018 roku).

Choć Disney nie potwierdził doniesień o przesunięciu projektu do post-produkcji, wiemy że „Andor” ma zadebiutować w ofercie platformy streamingowej Diseney+ w przyszłym roku. Na serię opisywaną jako „porywający thriller szpiegowski” złoży się dwanaście odcinków

Przypomnijmy, że akcja serialu przedstawi wydarzenia, do których doszło na pięć lat przed akcją „Łotra 1”. W obsadzie obok Luny wracającego do roli Andora pojawią się także: Forest Whitaker, Kyle Soller, Alex LawtherDenise Gough oraz Genevieve O'Reilly, która powróci do roli Mon Mothmy. Twórcą serialu jest Tony Gilroy. W gronie reżyserów znajdują się natomiat Ben Caron („Sherlock”, „Wallander”), Susanna White („Kronik Times Square” i „Masters of Sex”) i Toby Haynes.

 Źródło: CBR / zdj. Disney / Lucasfilm