„Star Wars Episode I: Racer” doczeka się wersji na Nintendo Switch i PS4!

Pamięta ktoś legendarną wyścigówkę z uniwersum „Star Wars”, która zadebiutowała krótko po premierze „Mrocznego Widma”? Jeżeli nie to wkrótce pojawi się dobra okazja, by ją poznać. Kultowy tytuł doczeka się reedycji na konsoli Nintendo Switch i PlayStation 4.

Informacja trafiła do sieci na skutek prezentacji Nintendo Direct Mini, podczas której ujawniono kilka gier i DLC mających niedługo zadebiutować na konsoli. Pomiędzy tytułami znalazło się „Star Wars Episode I: Racer”, które ogrywał bodaj każdy fan gwiezdnej sagi we wczesnych latach XXI wieku.

Na ten moment Nintendo nie ujawniło kiedy dokładnie produkcja pojawi się na rynku, nie wiemy też, ile przyjdzie zapłacić za możliwość jej nabycia. Studio potwierdziło wyłącznie, że „Racer” pojawi się w sklepie Nintendo eShop. Studio Lucasfilm dodało, że gra pojawi się także na konsolach PlayStation 4. Gracze będą mieli do wyboru 25 grywalnych kierowców, w tym: Anakina Skywalkera, a tory wyścigowe obejmą 8 planet, w tym Tatooine, Baroonda i Malastare.

Warto przypomnieć, że wersja gry przeznaczona na komputery osobiste w ubiegłym roku trafiła na Steam. Znajdziecie ją pod tym adresem.

Star Wars Episode I: Racer” od studia LucasArts zadebiutowało w 1999 roku. W kultowy tytuł grali posiadacze PC, Nintendo 64, Maców i Game Boya Color.

zdj. Disney / Lucasfilm