„Star Wars: Visions” nawiązuje do japońskich klasyków. Poznajcie złoczyńców nowej antologii

Na oficjalnej stronie „Gwiezdnych Wojen” pojawił się nowy wywiad z producentem wykonawczym „Star Wars: Visions”, Justinem Leachem. Z rozmowy wynieśliśmy przede wszystkim nowe informacje o antagonistach, z którymi zmierzą się bohaterowie oryginalnej antologii anime.

Każda z osobnych produkcji będzie odnosiła się do japońskich korzeni sagi poprzez unikalny styl animacji i oryginalną perspektywę twórców. W serię zaangażowane są takie studia jak Trigger, Knema Citrus, Science Saru, czy Kamikaze Douga. Dzięki wywiadowi z Leachem, dowiedzieliśmy się kim są i czego spodziewać się po złoczyńcach cyklu.

Jednym z antagonistów „Visions” będzie postać zwana The Elder (pol. Starszy), „tajemniczy wojownik z prastarymi i złowieszczym korzeniami”. Rzućcie okiem jak o postaci opowiadał producent wykonawczy:

Jest mistrzem szermierki, poszukującym godnego przeciwnika. Choć jawi się jako podstarzały mężczyzna, [The Elder] porusza się z gracją i bez wysiłku radzi sobie z każdym przeciwnikiem. Jego wygląd kojarzy się z Sithami, [złoczyńca] jest najwyraźniej znacznie bardziej zdeterminowany, by polepszać swoje własne zdolności, niż podążać za ich ideologią. Jego motywacje dotyczą przede wszystkim osiągnięcia perfekcji w starciu, a nie zdobyciu władzy, co rozwija archetyp Sitha. Głębokie bruzdy na jego twarzy, złowieszczy, zębiasty uśmiech, połączony ze świdrującymi czarno-żółtymi oczami sprawiają, że robi naprawdę groźne i przejmujące wrażenie. 

Star Wars: Visions The Elder

W artykule przeczytamy też, że złoczyńca zmierzy się w odcinku ze swoim największym przeciwnikiem – czasem i poczuciem własnej śmiertelności. W kontekście uzbrojenia, antagonista posługiwać się będzie mieczem świetlnym przypominającym katanę. Dodajmy, że za projekt postaci odpowiada Kamome Shirahama, mająca w dorobku grafiki koncepcyjne do trylogii sequeli. The Elder pojawi się w piątym odcinku serii, przygotowanym przez studio Trigger

Innym antagonistą „Visions” będzie niejaka Am, siostra bliźniaczka nastoletniego bohatera Karre z odcinka „The Twins”. Leach ujawnił, że postać będzie „złym odbiciem” wszystkich decyzji Karre, zaś relacja obu postaci ma przedstawić klasyczny motyw gwiezdnowojennych bliźniąt w krzywym zwierciadle. Am jest mistrzynią ciemnej strony, walczącą przy użyciu unikalnego, uzbrojonego pancerza:

[Postać] Am całkowicie pochłonęła jej żądza władzy. Jest ślepa na niebezpieczeństwo, z którym się mierzy. Am ma problem z odnalezieniem równowagi. Jej brat, Karre walczy o Am i usiłuje odratować ją przed samozniszczeniem. (...) Am wynosi status Mrocznego Lorda na zupełnie nowy poziom, (...) operując na skali, którą wyrazić można wyłącznie za pomocna konwencji anime. W nowy i ekscytujący sposób wywraca tradycyjny wzorzec bliźniąt z „Gwieznych Wojen” do góry nogami. 

Za zaprojektowanie zbroi Am odpowiada Shigeto Koyama. Inspiracją dla wyposażenia antagonistki był kultowy pancerz Dartha Vadera i unikalna estetyka studia Trigger. Uchwyty na zbroi pozwalają adeptce ciemnej strony na posługiwanie się wieloma mieczami i biczami świetlnymi.

Star Wars: Visions Am

Następnym złoczyńcą „Visions” jest Masago, potężna fizycznie i niezwykle pewna siebie wojowniczka ciemnej strony. 

Design postaci kładzie szczególny nacisk na jej siłę i „ciężkość”.  Jej szerokie ramiona i fizyczna obecność są namacalne. Jej czerwone oczy, nasycone obecnością Ciemnej Strony Mocy budują obraz duszy pełnej ciemności, ambicji i chorobliwego głodu władzy. 

Masago pojawi się w odcinku zatytułowanym „Akakiri”, za który odpowiada studio Science Saru

Star Wars: Visions Masago, “Akakiri”

W jednym z najciekawiej zapowiadających się rozdziałów antologii, „The Duel” od studia Kamikaze Douga, zadebiutuje postać znana jako Sith Bandit Leader – jedyny bezimienny antagonista „Visions”. Bohaterka stanowi hołd wobec tradycyjnych wojowniczek feudalnej Japonii, zwanych Onna-musha. Jak ujawnił Leach, inspiracją dla postaci była klasyczna postać zaczerpnięta z japońskiego kina:

[Sith Bandit Leader] jest świetną i przebiegłą asasynką kojarzącą się ze słynną wojowniczką japońskiego kina lat siedemdziesiątych, Krwawą Panią Śniegu.

Młody Ronin i zarazem główny bohater „The Duel” zmierzy się z postacią w jej obozie, do którego trafi usiłując uratować mieszkających nieopodal wieśniaków. Inspiracją dla samego, czarno-białego i ręcznie narysowanego odcinka będzie fabuła „Siedmiu samurajów”. Dodajmy, że wzorem dla stosowanego przez liderkę bandytów stylu walki z użyciem miecza świetlnego była technika wykorzystana przez Dartha Maula w „Mrocznym widmie”. 

[Antagonistka] posiada specjalny rodzaj miecza świetlnego w stylu parasola, który umożliwia jej defensywne i ofensywne manewry. Sith Bandit Leader to odświeżona interpretacja klasycznego złoczyńcy Sithów, wyrażona przez dynamiczną akcję i sekwencje walki, których nie widzieliśmy od czasu pojedynku Dartha Maula i Obi-Wana w „Mrocznym Widmie”.

Star Wars: Visions Sith Bandit Leader, “The Duel”

Ostatnim z opisanych w rozmowie złoczyńców jest Inkwizytor, jeden z wielu wojowników Imperium, którzy przemierzają galaktykę w poszukiwaniu ocalałych po Rozkazie 66 rycerzy Jedi. Antagonista zmierzy się w odcinku z droidem T0-B1, podszywającym się pod rycerza Jasnej Strony Mocy. Za design postaci, mającej ewokować klasyczny wzorzec czarnego rycerza połączony z mocno prymitywnym stylem walki, odpowiada Takafumi Hori („Kill La Kill”).

Projekt postaci przypomina klasycznego, średniowiecznego czarnego rycerza, wzbogaconego o współczesne detale. W miarę rozwoju walki, [Inkwizytor] staje się coraz bardziej „zwierzęcy”, eksponuje szereg zębów i wściekle ryczy. 

Dzięki starciu z funkcjonariuszem Imperium, T0-B1 ma „odnaleźć w sobie niezależność i siłę, której potrzebuje”. Inkwizytor pojawi się w odcinku studia Science Saru.

Premierę wszystkich odcinków „Star Wars: Visions” zaplanowano na 22 września na Disney+. 

Star Wars: Visions The Inquisitor, “T0-B1”

Źródło: SWNN / zdj. Lucasfilm / Disney