Steven Spielberg zabiera się za kino grozy. Wyprodukuje film w klimatach „Dziecka Rosemary”

Legendarny filmowiec Steven Spielberg i jego firma Amblin Partners zapowiedzieli realizację nowego filmu grozy w stylu kultowego „Dziecka Rosemary”. Produkcja zostanie nakręcony dla wytworni Universal Pictures. Co o nim wiemy?

Steven Spielberg wkracza do świata horroru. Wyprodukuje film w klimatach „Dziecka Rosemary”

Jak napisano niedawno na łamach serwisów Bloody Disgusting i Deadline, nowy film sygnowany nazwiskiem Stevena Spielberga (który przyłączył się do projektu jako producent) będzie adaptacją pięćdziesięciostronicowej noweli „Long Lost” scenarzysty Colina Bannona. Choć na chwile obecną oryginalna historia nie doczekała się wydania, tekst natychmiast przykuł uwagę kluczowych wytwórni.

W wyniku negocjacji, prawa do adaptacji odkupiło od Bannona Universal Pictures. Według najnowszego raportu pisarz zajmie się też zaadaptowaniem tekstu „Long Lost” na potrzeby scenariusza – za licencję i zatrudnienie Bannona wytwórnia miała zapłacić mu kwotę siedmiocyfrową.

„Long Lost” ma opowiedzieć historię zainspirowaną dreszczowcem „Co kryje prawda” z 2000 roku i wspominanym Dzieckiem Rosemary” Romana Polańskiego. W filmie poznamy historię zamężnej od niedawna kobiety, której życie wywracają do góry wieści o powrocie zaginionej przez wiele lat byłej małżonki swego obecnego męża. Bohaterka przeczuwa, że nowo odnaleziona kobieta ma złowieszczy plan na odzyskanie swego dawnego życia.

Sprawdź też: Kolejny aktor w obsadzie serialowego „Obcego”. Znacie go ze szpiegowskiego thrillera Apple’a

Poza samym Steven Spielbergiem i jego partnerami z Amblin Partners wyprodukowaniem „Long Lost” zajmą się Simon Kinberg („Deadpool 3”), Audrey Chon („Ksiądz”) ze studia Genre Pictures oraz Scott Glassgold („Perspektywa”) z Ground Control Entertainment. 

Serwis Deadline wskazuje zarazem, że o dotychczas nieznanym szerzej Colinie Bannonie będziemy od tej pory słyszeń znacznie częściej. Pisarz odpowiada za siedem tekstów, które trafiły na Black List, czyli coroczny spis najciekawszych scenariuszy, które z tego, czy innego powodu nie doczekały się jeszcze realizacji. Między jego tekstami znalazł się też na przykład powstający dla Netfliksa psychologiczny thriller zatytułowany „Holdout”, za który jako reżyserka odpowie Elisabeth Moss. Gwiazda „Niewidzialnego człowieka” i „Mad Men” wystąpi też w głównej roli. 

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Paramount Pictures