Taika Waititi stanie za kamerą nowego serialu Hulu. To ekranizacja powieści „Ucieczka z Chinatown”

Zapowiada jeszcze od końcówki 2020 roku adaptacja powieści „Ucieczka z Chinatown” Charlesa Yu powoli nabiera konkretnego kształtu. Za kamerą serii, która powstanie z myślą o platformie Hulu stanie Taika Waititi („Thor: Miłość i grom”, „Nasza bandera znaczy śmierć”). 

Literacki pierwowzór stworzony przez Yu (jednego ze scenarzystów hitowego sci-fi „Westworld”) opisywany jest jako ujęta w formę scenariusza filmowego satyra hollywoodzkich widowisk kung-fu, podejmująca zagadnienia rasy, emigracji, awansu społecznego, asymilacji i istoty Amerykańskiego Snu. Główny bohaterem powieści jest Willis Wu, aktor, który utknął w drugoplanowej roli w kryminalnym serialu „Black & White”, choć ma w sobie potencjał na poprowadzenie produkcji jako protagonista. Po tym, jak staje się świadkiem rzeczywistego przestępstwa, mężczyzna odkrywa szereg tajemnic, które prowadzą go wprost do dzielnicy Chinatown. Po drodze wyciąga na światło kilka niewygodnych rodzinnych sekretów i odkrywa zalety i wady znalezienia się w świetle reflektorów. 

Wraz z raportami o zaangażowaniu w serię Taiki Waititiego ujawniono też, że w główną rolę adaptacji wcieli się Jimmy O. Yang, aktor znany z takich serii jak „Siły kosmiczne”, „Bajecznie bogaci Azjaci” czy „Dolina Krzemowa”. Za wyprodukowanie serii, obok 20th Television, odpowiedzą studia Rideback, Participant i Drive. Charles Yu będzie producentem wykonawczym oraz głównym showrunnerem „Ucieczki z Chinatown”. Jak na razie potwierdzono, że Taika Waititi zajmie się wyreżyserowaniem odcinka pilotażowego. Dołączy też do Yu jako producent wykonawczy

Sprawdź też: Uniwersum „Diuny” ma kolejną gwiazdę. Indira Varma zagra w serialowym spin-offie od HBO Max

Przypomnijmy, że serial Hulu jest jednym z wielu projektów znajdujących się obecnie w grafiku Waititiego. W ubiegłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że twórca znalazł się na planie drugiego sezonu pirackiej komedii „Nasza bandera znaczy śmierć”. W międzyczasie Waititi przymierza się też do realizacji telewizyjnej adaptacji „Bandytów czasu” Terry'ego Gilligana. Priorytetowym projektem reżysera pozostaje też oczywiście kolejne pełnometrażowe widowisko z cyklu „Gwiezdne wojny”, które współtworzy również jako jeden ze scenarzystów (obok Krysty Wilson-Cairns mającej w dorobku tekst do „Ostatniej Nocy w Soho”). 

Źródło: Variety / zdj. Marvel / Disney