Obsada „Breaking Bad” po 11 latach znowu razem. Jak bardzo się zmienili?

Jedenaście lat temu zakończył się jeden z najlepszych seriali wszech czasów. Ponad dekadę po finale główna obsada Breaking Bad” spotkała się ponownie podczas ceremonii rozdania nagród Gildii Aktorów.

Tak obsada Breaking Badwygląda po 11 latach. Reunion na netfliksowej scenie

W 2014 roku gwiazdy „Breaking Bad” pojawiły się na rozdaniu nagród SAG, aby odebrać wyróżnienie dla najlepszej obsady serialu dramatycznego za finałowy sezon produkcji tworzonej przez Vince'a Gilligana. Dziesięć lat później podczas 30. edycji nagród Gildii Aktorów doszło do ponownego spotkania całej głównej obsady jednego z najlepiej ocenianych seriali wszech czasów.

Na scenie pojawili się: Bob Odenkirk, który miał okazję rozszerzyć uniwersum „Breaking Bad” za sprawą swojego własnego serialu „Zadzwoń do Saula”, a także: RJ Mitte, Anna Gunn, Bryan Cranston, Aaron Paul, Jonathan Banks, Betsy Brandt i Dean Norris. Gwiazdy produkcji pojawiły się na scenie, aby zaprezentować nominowanych do nagrody dla najlepszej obsady serialu dramatycznego za 2023 rok.

Sprawdź też: Kiedy premiera 8. sezonu serialu „Outlander”? Czekanie zaczyna się dłużyć.

Ostatecznie statuetka powędrowała do aktorów „Sukcesji”, serialu HBO, który już teraz zaliczany jest także do najlepszych telewizyjnych produkcji w historii. Komu za 10 lat gwiazdy tej produkcji będą wręczały statuetki SAG?

Finał „Breaking Bad” ma już 11 lat. Czy to najlepszy serial wszech czasów?

Breaking bad netflix

Breaking Bad”, jeden z najbardziej ikonicznych i wpływowych seriali w historii telewizji zachwycił miliony widzów na całym świecie nie tylko świetnymi występami aktorów, ale także swoją przemyślaną i wciągającą fabułą, głębią charakterów i niezwykle sugestywną reżyserią. Po 11 latach od emisji finałowego odcinka serial uznawany jest za jeden z kamieni milowych w historii telewizji. Produkcja doczekała się dwóch spin-offów: pierwszy z nich to równie genialny, a w opiniach wielu nawet jeszcze lepszy niż oryginał, serial „Zadzwoń do Saula”, a drugi to filmowa kontynuacja „El Camino” domykający historię Jessego.

Serial stworzony przez Vince'a Gilligana debiutował w telewizji w 2008 roku i szybko zdobył uznanie zarówno krytyków, jak i widzów. Produkcja opowiada historię Waltera White'a (Bryan Cranston), nauczyciela chemii, który dowiaduje się, że ma raka. Chcąc zapewnić przyszłość swojej rodzinie, mężczyzna postanawia wykorzystać swoje zdolności z zakresu chemii do produkcji metamfetaminy. Wraz z byłym uczniem, Jessem Pinkmanem (Aaron Paul), Walter zaczyna rozkręcać narkotykowe imperium w Albuquerque.

Sprawdź też: Serialowy Harry Potter nadchodzi! Znamy rok premiery. Co z udziałem J.K. Rowling?

Breaking Bard Ozymandiasz

Duet głównych aktorów stworzył niezapomniane kreacje i zyskał światową rozpoznawalność oraz odbierał wiele prestiżowych nagród, ale „Breaking Bad” to także wyjątkowo bogata galeria postaci drugoplanowych, które dodają głębi i złożoności całej opowieści.

Finałowy odcinek zatytułowany „Felina”, wyemitowany został 29 września 2013 roku i nie tylko nie zawiódł oczekiwań, dostarczając widowiskowego i satysfakcjonującego finału, ale okazał się też jednym z najlepiej ocenianych odcinków w historii telewizyjnego przemysłu. Przy ocenie 9,9/10 w serwisie IMDB pozostaje drugim najlepiej ocenianym odcinkiem serialu. Ustępuje jedynie perfekcyjnie ocenionemu epizodowi „Ozymandiasz”.

zdj. Netflix