„Tatuażysta z Auschwitz” na zdjęciach. Gdzie i kiedy obejrzymy adaptację słynnej powieści?

Jedna z najciekawszych serialowych propozycji tego roku, czyli adaptacja głośnej powieści „Tatuażysta z Auschwitz”, doczekała się pierwszego wglądu. Poza kilkoma debiutanckimi kadrami otrzymaliśmy się też dokładną datę premiery w ofercie streamingowej.

Tatuażysta z Auschwitz” z premierą na wiosnę. W Polsce serial trafi na SkyShowtime

Bestsellerową powieść autorstwa nowozelandzkiej pisarki Heather Morris zainspirowały prawdziwe losy Lale'a i Gity Sokołow. Odcinkowa adaptacja śledzi losy Lale'a, który przybył do Auschwitz w 1942 roku. Mężczyzna został w obozie jednym z tatuażystów, których zadaniem było nanoszenie numerów identyfikacyjnych na ramiona współwięźniów. Podczas tatuowania numeru więźniarki poznaje Gitę, co owocuje miłością od pierwszego wejrzenia. 60 lat później Lale spotyka początkującą pisarkę Heather Morris, której decyduje się opowiedzieć swą historię

Sprawdź też: To najbardziej niedoceniony serial wszech czasów. Zero statuetek Emmy przy 53 nominacjach!

Tatuażysta z Auschwitz

Tatuażysta z Auschwitz

Serial „Tatuażysta z Auschwitz” – kiedy premiera?

W głównych rolach liczącej sześć odcinków koprodukcji platform Peacock i Sky występują: Jonah Hauer-King („Mała Syrenka”) jako młody Lale, Harvey Keitel („Wściekłe psy”) jako 60-letni Lale, Anna Próchniak („Miasto 44”) jako Gita oraz Melanie Lynskey („Yellowjackets”) w roli Heather Morris. Każdy z epizodów wyreżyserowała Tali Shalom-Ezer („Królewna”) na podstawie tekstów, nad którymi pracowali Evan Placey oraz Gabbie Asher. Z kolei opracowaniem ścieżki dźwiękowej zajął się sam Hans Zimmer, słynny kompozytor muzyki do „Gladiatora”, „Blade Runner 2049”, „Interstellar” i „Diuny”. Przy „Tatuażyście” artysta współpracował z Karą Talve, znaną z takich tytułów jak „Prehistoryczna planeta” czy „Simpsonowie”.

Sprawdź też: Będzie kolejna batalia o wersję reżyserską? Nowy „Aquaman” daleki od oryginału – twierdzi aktor

Adaptacja „Tatuażysty z Auschwitz” pojawi się w ofercie serwisu streamingowego Peacock dokładnie 2 maja tego roku. Tego samego dnia debiutanckie odcinki zostaną wyemitowane przez stację Sky Atlantic na terenie między innymi Wielkiej Bretanii i Niemiec.

Z kolei w Polsce serial będziemy mogli zobaczyć w ramach platformy SkyShowtime. Dokładna data premiery w naszym kraju nie została jednak jeszcze ujawniona, ale serial trafi do nas z małym opóźnieniem. Jego emisja rozpocznie się dopiero w czerwcu.

Tatuażysta z Auschwitz

Tatuażysta z Auschwitz

Tatuażysta z Auschwitz

zdj. Martin Mlaka / SkyShowtime