Te filmy i seriale Marvela dostaną kontynuacje. Część z nich będzie powiązana z „Avengersami”

W przyszłym roku do kin trafi tylko jeden kinowy film od Marvela, który ma być wielkim hitem i jedną z najistotniejszych produkcji w kontekście wprowadzenia nas do wydarzeń z kolejnej części serii o Avengersach. Które produkcje MCU doczekają się kolejnych odsłon i które z nich odegrają podobną rolę co „Deadpool 3”?

Filmy i seriale Marvela na najbliższe lata

W 2024 roku Marvel wprowadzi do kin wyłącznie film „Deadpool 3”, który przygotuje grunt pod wydarzenia mające rozegrać się w produkcji „Avengers: Secret Wars”. Nie będzie to jednak wyjątek i filmów powiązanych z wydarzeniami mającymi zakończyć kolejną fazę MCU będzie więcej. Wśród nich wymienia się takie tytuły jak „Spider-Man 4”, kontynuację filmu „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” oraz pierwsze przygody Fantastycznej czwórki. Najważniejszym widowiskiem w kontekście wprowadzenia do szóstej części „Avengers” ma być jednak film opowiadający o wspólnej przygodzie Deadpoola i Wolverine'a. Będzie to także jedno z najważniejszych przedsięwzięć z perspektywy przyszłości całego Marvela. Studio, które w ostatnich miesiącach odnosi niemal same porażki, pokłada wielkie nadzieje w filmie z Reynoldsem i Jackmanem.

Przedstawiciele Disneya zdecydowali się na wypuszczenie w przyszłym roku tylko jednego filmu, oczekując, że pomoże to w osiągnięciu wielkiego sukcesu kasowego. Wszyscy mają nadzieję, że film spotka się z dobrym przyjęciem wśród krytyków i sprawi, że fani ponownie będą podekscytowani nowymi projektami MCU.

Z najnowszych doniesień wynika, że produkcja do filmu „Shang-Chi 2” ma ruszyć na przełomie 2024 i 2025 roku. Jeśli chodzi o inne filmowe serie, które niekoniecznie muszą, ale mogą być powiązane z wydarzeniami mającymi rozegrać się w filmie „Avengers: Secret Wars”, to Marvel aktywnie pracuje w tym momencie nad „Thorem 5”, „Eternalsami 2”, „Doktorem Strange'em 3” i „Czarną Panterą 3”. W przypadku seriali trwają przygotowania do drugich sezonów seriali „Moon Knight”,  „Mecenas She-Hulk” i „Ms. Marvel”.

Kalendarz premier Marvela na 2024 i 2025 rok:

źródło: reddit.com / zdj. Marvel