„Tenet” Christophera Nolana trafi do kin planowo?

Najnowsze doniesienia wskazują, że mimo niekorzystnych prognoz, kolejny film Christophera Nolana ma trafić na ekrany według planów. Warner Bros. pozostaje optymistyczne, że do zapowiedzianej na lipiec premiery, globalna pandemia uspokoi się na tyle, by pozwolić na otwarcie kin. 

Niewyobrażalna liczba produkcji telewizyjnych i kinowych została w mniejszym i większym zakresie dotknięta przez szerzącą się pandemię koronawirusa. Dopiero co dowiedzieliśmy się, że ofiarą padła data premiery „Wonder Woman 1984”. Jak informuje „Deadline”, włodarze Warner Bros. są jednak pewni, że do czasu premiery filmu „Tenet” sytuacja na świecie powróci do normy, toteż nie zamierzają w chwili obecnej podejmować decyzji o popchnięciu lipcowego debiutu na inny termin. I podczas gdy trudno jednoznacznie wyrokować, czy do premiery za cztery miesiące faktycznie dojdzie, to możemy być pewni co do jednego: Christopher Nolan nigdy nie pozwoli, by jego kolejne dzieło ukazało się w formacie mniejszym niż ten kinowy, tj. trafiło do oferty VOD. 

Odpowiedź na pytanie, czy „Tenet” trafi do kin według planów, poznamy najpewniej dopiero w okolicach maja

W obsadzie filmu są: Robert Pattinson, John David WashingtonMichael Caine, Kenneth Branagh, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson i Clémence Poésy.

Autorem zdjęć do filmu jest Hoyte van Hoytema, stały współpracownik Nolana, który pracował między innymi przy „Dunkierce” i „Interstellar”, a montażem zajmie się Jennifer Lame. Muzykę do filmu skomponuje Ludwig Göransson, laureat Oscara za ścieżkę dźwiękową do „Czarnej Pantery”. Stworzeniem scenografii zajmie się z kolei Nathan Crowley, a kostiumami Jeffrey Kurland.

Nowa produkcja wyreżyserowana przez Nolana ma wejść do amerykańskich kin już 17 lipca 2020 roku.

Jeżeli jakimś cudem jeszcze nie widzieliście zwiastuna to możecie zobaczyć go w tym miejscu.  

źródło: Deadline / zdj. Warner Bros.