„Tenet” najczęściej komentowanym filmem roku, według Reddita

W 2020 roku niewiele było w wolnym czasie do zrobienia, poza nadrabianiem filmowych i telewizyjnych zaległości. W tym kontekście pandemia odcisnęła swoje piętno nie tylko na serwisach streamingowych, ale i na forach dyskusyjnych. Zgodnie z danymi udostępnionymi w sieci przez Reddit, popularny serwis cieszył się masywnym wzrostem popularności. Jego użytkownicy, a dokładniej ci, którzy odwiedzają tematy dedykowane kinu i telewizji, mieli najchętniej i najobszerniej omawiać „Tenet”, ostatni film Christophera Nolana.

Według nowych danych wszystkie dostępne formy aktywności na Reddicie – postowanie, komentowanie, głosowanie – cieszyły się w ciągu ostatnich jedenastu miesięcy znacznie większym zainteresowaniem, w porównaniu z rokiem 2019. Dla przykładu warto wspomnieć o subreddicie dedykowanym grze „Animal Crossing”, który zarejestrował w tym roku wzrost aktywności o ponad 1700 procent, względem ubiegłego roku.

Włodarze portalu opublikowali listę serii telewizyjnych i filmów, którym poświęcono najwięcej postów i odpowiedzi. Bez większych zaskoczeń, prowokującym najdłuższe dyskusje filmem roku okazał się „Tenet” Nolana. Nieco dalej uplasowała się czekająca na premierę „Diuna” i ostatnie widowisko Disneya – „Mulan”. Na liście znalazł się też między innymi sequel „Borata” i musical „Hamilton” na Disney+. 

Najchętniej omawianymi serialami dramatycznymi okazały się zaś „Rodzina Soprano”, „Gra o Tron” i „Better Call Saul”. Z kolei w ramach serii komediowych wyróżnienia doczekał się między innymi zakończony w tym roku „BoJack Horseman”. Porównywalnie często pisano też o „Biurze” i „Ricku i Mortym”. Pełne listy znajdziecie poniżej.

 Najpopularniejsze serie telewizyjne:

 • Programy reality show: „Big Brother”, „90 Day Fiancé”, „The Bachelor”, „Survivor”, „RuPaul's Drag Race”. 
 • Komedie: „Biuro”, „Rick i Morty”, „Community”, „BoJack Horseman”, „Simpsonowie”.
 • Dramaty: „Rodzina Soprano”, „Gra o Tron”, „Better Call Saul”, „Chirurdzy”, „Breaking Bad”.
 • Anime: „One Piece”, „My Hero Academia”, „JoJo's Bizarre Adventure”, „Boruto”.
 • Science-ficiton: „Star Trek”, „Westworld”, „Doktor Who”, „The 100”, „Dark”

Najpopularniejsze nowe i zapowiedziane filmy:

 1. Tenet
 2. Diuna
 3. Mulan
 4. „Kolejny film o Boracie”
 5. „Sonic. Szybki jak błyskawica”
 6. „Wonder Woman 1984”
 7. „Hamilton”
 8. „Ptaki nocy”
 9. „Czarna Wdowa”
 10. „Niewidzialny człowiek”

źródło: EW / zdj. Warner Bros.