„Tenet” utrzymuje prowadzenie w Wielkiej Brytanii. „After 2” z dużym skokiem wpływów

Trzeci tydzień z rzędu nowy film Christophera Nolana pod tytułem „Tenet” znalazł się na szczycie brytyjskiego rankingu kinowego. Świetny wynik na Wyspach zaliczył także romans „After 2”. Jak dokładnie wypadł ostatni weekend  w brytyjskich kinach? Poznajcie szczegóły.

Na globalnym rynku film Nolana zebrał od widzów 207 mln dolarów, z których tylko 30 mln pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. To sprawia, że „Tenet” musi polegać przede wszystkim na zagranicznych rynkach, do których należy obecnie aż 178 mln z globalnych wpływów. Biorąc jednak pod uwagę budżet na poziomie 200 mln dolarów, nie ma już mowy o ustanowieniu wyniku pozwalającego wytwórni zarobić na filmie, a jedynie o minimalizowaniu strat. Filmowi nieźle idzie np. w Wielkiej Brytanii, gdzie trzeci weekend z rzędu zameldował się na pierwszym miejscu i dorzucił do swojego konta 1,58 miliona dolarów z 612 kin. Na brytyjskim koncie filmu znajduje się obecnie 15,9 miliona dolarów – tydzień temu było to 2,8 mln.

W przeciwieństwie do filmu Nolana wzrost wpływów zaliczył w brytyjskich kinach film „After 2”. Po tym jak tydzień temu produkcja znalazła się na szóstej pozycji z wynikiem 86 tys. dolarów z 22 kin, w ten weekend poprawiła wpływy o 73% i zebrała od widzów 568 tys. dolarów z 386 placówek.

Podium zamyka muzyczny film dokumentalny „Break The Silence: The Movie”, który zebrał 321 tys. dolarów z 363 kin. Na czwartym miejscu wylądowała natomiast produkcja „Nowi mutanci”, która dorzuciła do swojego konta 257 tys. dolarów z 542 kin i ma na koncie 1,4 mln dolarów.

źródło: variety.com / zdj. Warner Bros.