Tęsknicie za „Sandmanem”? Znamy tytuły odcinków 2. sezonu. Kiedy premiera na Netflix?

Ekipa „Sandmana” nie zeszła jeszcze z planu zdjęciowego, ale do sieci powoli trafiają nowe konkrety na temat nadchodzących odcinków. Z nowych raportów dowiadujemy się, jakie tytuły będą nosiły kolejne rozdziały serii fantasy inspirowanej komiksami Neila Gaimana.

„Sandman” sezon 2. – znamy tytuły odcinków

Prace zdjęciowe do nowych odcinków „Sandmana” wystartowały jeszcze w czerwcu tamtego roku, ale zostały szybko przerwane ze względu na protest amerykańskich scenarzystów, do których wkrótce po tym dołączyli aktorzy. Streamer ponowił prace na planie dopiero w listopadzie.

Sprawdź też: Nowa serialowa perełka Netfliksa nie przyciąga widzów. Czy „Ripley” dostanie 2. sezon?

Choć zatem przed ekipą streamingowej adaptacji Gaimana jeszcze wiele pracy i minie sporo czasu, nim doczekamy się premiery w ofercie Netfliksa, źródła serwisu Redanian Intelligence uzyskały informacje w sprawie tytułów części nowych odcinków. (W drugim sezonie ma znaleźć się ich łącznie 12 – dla porównania: przy okazji pierwszej serii otrzymaliśmy ich o jeden mniej). 

Przedstawiają się następująco:

  • „The Song of Orpheus” (inspiracją dla odcinka będzie zeszyt zawarty w polskim wydaniu tomu „Refleksje i przypowieści”)
  • „More Devils Than Vast Hell Can Hold” (to z kolei odniesienie do komiksu „Sen nocy letniej”, inspirowanego słynną komedią Williama Shakespeare'a)
  • „Brief Lives” (odniesienie do tytułu siódmego tomu cyklu, przetłumaczonego jako „Ulotne życia”)
  • „Family Blood”
  • „The Ruler of Hell”
  • „Season of Mists” (tytuł czwartego tomu „Sandmana”)

Na 2. sezon „Sandmana” trzeba będzie poczekać. Kiedy premiera na Netflix?

Sandman sezon 2 kiedy

Przypomnijmy, że w pierwszym sezonie produkcja zaadaptowała zaledwie dwa tomy kultowego cyklu stworzonego przez Neila Gaimana, czyli kolejno „Preludia i nokturny” i „Dom lalki”. Drugi sezon ma bazować na kolejnych tomach „Kraina Snów” oraz „Pora mgieł”, ale zobaczymy też ekranową wersję nieco późniejszych historii z komiksów.

Premiery nowego „Sandmana” możemy wypatrywać zatem najwcześniej na sam koniec 2024. Patrząc jednak, w jakim biegu toczą się pracę, bardziej prawdopodobny jest debiut dopiero w 2025 roku.

źródło: Redanian Intelligence / zdj. Netflix