Tęskniliście za Stephenem Kingiem? Nowa adaptacja mistrza horroru od twórcy „Obecności”

Adaptacji klasycznego dorobku Stephena Kinga nigdy dość. O zamknięciu fazy zdjęciowej do jednego z ciekawszych projektów na motywach opowieści króla literackiej grozy poinformowano właśnie na łamach nowego raportu. Produkcja, którą na ekrany wprowadzi między innymi Jamesa Wan, twórca „Obecności”, bazuje na opowiadaniu z kultowej antologii „Szkieletowa załoga”.

Stephen King łączy siły z twórcą „Obecności”. Znamy obsadę „The Monkey”

W ramach najnowszej produkcji inspirowanej pracami Kinga, James Wan (i jego studio Atomic Monster) sięgnął do zbioru opowiadań 1985 roku, z którego pochodzi też chętnie adaptowany apokaliptyczny dreszowiec „Mgła”.  Tym razem na ekrany trafi opowiadanie zatytułowane „Małpa”. Pierwowzór opowiada historię Hala i Billa – dwóch braci, którzy mierzą się z siłami zaklętymi w dawnej zabawce ich ojca. Po latach od ukrycia niepozornej nakręcanej małpki – z przeświadczeniem, że w dzieciństwie to właśnie ona ściągnęła nieszczęście na ich najbliższych – bohaterowie muszą odbudować braterską więź, powrócić do rodzinnego domu i ponownie zmierzyć się ze złą istotą.

Sprawdź też: Tom Holland wybrany nowym Jamesem Bondem! To on zostanie agentem 007.

James Wan odpowiada za film jako producent, wraz z Michaelem Clearem („M3GAN”), Jasonem Clothem („Joker”) oraz Dave'em Caplanem („Babilon”). Za kamerą zasiadł z kolei Osgood Perkins, będący również autorem scenariusza. Warto przypomnieć, że amerykański filmowiec już wkrótce przedstawi widzom obiecująco rysujący się psychologiczny thriller „Longlegs” z główną rolą Nicolasa Cage'a (jeśli jeszcze nie mieliście okazji – rzućcie okiem na zwiastun). W jego wcześniejszym dorobku znajduje się przede wszystkim horror „Małgosia i Jaś”.

W ramach najnowszego raportu serwis Deadline informuje, że prace zdjęciowe do filmu zostały już ukończone. Jednocześnie poznaliśmy główną obsadę. W horrorze zatytułowanym „The Monkey” wystąpili Theo James („Biały Lotos”), Tatiana Maslany („She-Hulk”), Elijah Wood („Władca Pierścieni”), Christian Convery („Łasuch”), Colin O'Brien („Wonka”), Rohan Campbell („The Hardy Boys”) oraz Sarah Levy („Schitt's Creek”). W dwóch głównych bohaterów wcielają się James i Convery. 

Przybliżony termin premiery filmu nie został jeszcze ujawniony.

źródło: Deadline / Bloody Disgusting / zdj. Depositphotos / Warner Bros.