Tom Holland wybrany nowym Jamesem Bondem! To on zostanie agentem 007

To koniec długiego oczekiwania na nowego Jamesa Bonda! W końcu zdecydowano, że następcą Daniela Craiga w roli słynnego agenta 007 będzie nie kto inny jak Tom Holland! Brytyjski aktor znany z roli Spider-Mana podpisał kontrakt na zagranie w przynajmniej trzech filmach!

To Tom Holland zostanie nowym Bondem!

Pod koniec 2021 roku z rolą Jamesa Bonda po piętnastu latach służby rozstał się Daniel Craig. Od tego czasu wszyscy zadawali sobie pytanie: kto zostanie nowym agentem 007? Dzisiaj znamy już odpowiedź na to pytanie. Wieloletnie producentka serii Barbara Broccoli, odpowiadająca za wybór aktorów i reżyserów do filmów o Bondzie poinformowała dzisiaj w specjalnym komunikacie, że po ponad dwóch latach poszukiwań, zdecydowano, że w nowego Jamesa Bonda wcieli się Tom Holland. Aktor znany do tej pory głównie z roli Spider-Mana w produkcjach Marvela podpisał umowę na zagranie w przynajmniej trzech filmach i kontrakt zakłada jednocześnie możliwość jego przedłużenia o dwa kolejne filmy

Twórcy serii zdecydowali się na obsadzenie zaledwie 27-letniego aktora, wierząc, że Holland pozostanie twarzą kinowych przygód Bonda przynajmniej na kolejne 12-15 lat. Zatrudnienie gwiazdora superbohaterskiego kina ma być także próbą otworzenia serii na młodszą widownię, której poprzednie filmy o Bondzie nie przyciągały zbyt mocno na kinowe sale.

Sprawdź też: John Boyega wróci w nowej części „Gwiezdnych wojen” i zostanie Jedi?

Tom Holland i Zendaya

Studio poinformowało, że pierwszy film, w którym zobaczymy Toma Hollanda w roli agenta 007, pojawi się w kinach w 2026 roku. Teraz producenci skoncentrują się na znalezieniu reżysera oraz pozostałej obsady. Wielu fanów aktora już teraz snuje domysły, że idealną kandydatką na zagranie dziewczyny Bonda byłaby Zendaya, która prywatnie jest partnerką Hollanda. Para współpracował na planie już przy okazji filmów o Spider-Manie.

Ostatnio mówiło się, że głównym kandydatem do roli Bonda jest Aaron Taylor-Johnson, gwiazdor filmów „Kick-Ass” i „Bullet Train”. Okazuje się jednak, że plotki sugerujące, że aktor otrzymał oficjalną propozycję zagrania agenta 007, były kontrolowanym przeciekiem ze strony producentów mających odwrócić uwagę opinii publicznej od prowadzonych za kulisami końcowych negocjacji z Hollandem.

Sprawdź też: Widzowie byli wściekli na finał „Gry o Tron”. Twórców zaskoczyła skala negatywnych opinii.

Tom Holland będzie siódmym odtwórcą roli Jamesa Bonda. W pierwszych pięciu filmach bohatera zagrał Sean Connery. Następnie rolę przejął George Lazenby, ale tylko po to, aby po jego jedynym występie na dwie kolejne odsłony powrócił Connery, którego w 1973 roku zastąpił Roger Moore piastujący rolę Bonda przez kolejne dwanaście lat, co przełożyło się na siedem filmów.

Po nim nastały krótkie rządy Timothy'ego Daltona, który zagrał w dwóch filmach, a następnie pojawił się Pierce Brosnan grający agenta 007 w czterech odsłonach. Ostatnich z dotychczasowych Bondów był Daniel Craig, który przejął rolę w 2006 roku filmem „Casino Royale”, a pożegnał się z serią w 2021 roku produkcją „Nie czas umierać”, która była jego piątym występem.

źródło: Prima Aprilis / zdj. MGM