Tilda Swinton dołącza do Colina Farrella. Zagrają u laureata Oscara

Edward Berger, reżyser nagrodzony w ubiegłym roku Oscarem za znakomite „Na Zachodzie bez zmian”, odnalazł kolejną gwiazdę swego nowego filmu. W adaptacji powieści „Ballada o drobnym kanciarzu”, u boku obsadzonego wcześniej Colina Farrella, pojawi się Tilda Swinton („Tylko kochankowie przeżyją”).

O czym opowie nowy film twórcy „Na Zachodzie bez zmian”?

Literacki pierwowzór autorstwa Lawrence'a Osborne'a opowiada historię pewnego wysoko postawionego hazardzisty, który postanawia zaszyć się w Makau w poszukiwaniu ucieczki od dawnego życia i nazbieranych długów. Od zagubienia się w rytmie chińskiej stolicy hazardu uratuje go prostytutka, którą poznaje w jednym z kasyn. „Prawdziwa relacja między nimi wyda się obojgu obietnicą odkupienia. Jednak w świecie pozorów i sztuczności zaufanie nie może być niczym trwałym” – czytamy w oficjalnym opisie powieści Osborne'a, która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Znak.

Sprawdź też: Margot Robbie z kolejną głośną rolą! Zagra anielską superbohaterkę w ambitnym projekcie Warnera

Napisaniem scenariusza filmowej wersji „Ballady o drobnym kanciarzu” zajął się Rowan Joffé, autor „28 tygodni później”, „Zanim zasnę” i „Amerykanina” z główną rolą George'a Clooneya. Produkcją filmu zajmą się z kolei Mike Goodridge („Club Zero”) z firmy Good Chaos oraz sam reżyser, Edward Berger. Colin Farrell ma wcielić się w główną rolę. Postać, którą zagra Tilda Swinton nie została jeszcze opisana – o jej castingu wspomniał we wtorkowym raporcie serwis Deadline.

Prace na planie „Ballady o drobnym kanciarzu” rozpoczną się w tym roku. Film będzie oryginalną produkcją serwisu streamingowego Netflix – kolejnym zrealizowanym przez streamera wspólnie z Bergerem. Przypomnijmy, że w chwili obecnej niemiecko-szwajcarski reżyser rozwija kilka nowych ekranowych projektów. W marcu dowiedzieliśmy się, że filmowiec przygotuje dla Amazona serial z Oscarem Isaakiem. Na ten rok zaplanowano natomiast premierę jego filmu „Conclave”, w którym pojawią się Ralph Fiennes, John Lithgow, Stanley Tucci, Isabella Rossellini oraz Sergio Castelitto.

Berger jest zarazem głównym kandydatem do stworzenia następnej odsłony przygód Jasona Bourne'a z powracającym do kultowej roli Mattem Damonem.

Źródło: Deadline / zdj. Depositphotos