To będą święta pełne grozy! „Nosferatu” z datą premiery – będzie starcie z innym dreszczowcem

Szykujcie się na to, że przyszłoroczne Boże Narodzenie spędzicie z hrabią Drakulą Orlokiem. Otrzymaliśmy właśnie dokładną datę premiery nowej wersji klasyka grozy „Nosferatu”. W filmie w reżyserii Roberta Eggersa („Lighthouse”) w tytułowej roli zobaczymy Billa Skarsgårda.

Nadchodzi nowa symfonia grozy! Został rok oczekiwania na „Nosferatu

Nowa wersja klasycznej historii znanej z filmu „Nosferatu – symfonii grozy” z 1922 roku od wielu lat pozostawała w planach Roberta Eggersa. Interpretacja powieści o Drakuli autorstwa Brama Stokera w ujęciu tego filmowca zapowiadana jest jako gotycka opowieść o obsesji łączącej pewną młodą kobietę (w tej roli Lily-Rose Depp) oraz podążającego jej śladem transylwańskiego wampira (Skarsgård). Akcja filmu zabierze nas do XIX-wiecznych Niemiec.

Z dzisiejszego raportu dowiedzieliśmy się, że za oceanem film zadebiutuje dokładnie 25 grudnia 2024 roku. Warto dodać, że tego samego dnia do kin trafi też nowy, niezatytułowany jeszcze dreszczowiec Jordana Peele'a, celebrowanego twórcę takich horrorów jak „Uciekaj!” czy „Nie!”.

Poza wymienionymi aktorami w obsadzie filmu są jeszcze: Nicholas Hoult (któremu przypadła kreacja Thomasa Huttera), stały współpracownik reżysera Willem Dafoe („Wiking”) oraz Aaron Taylor-Johnson („Kraven Łowca). Za zdjęcia odpowiedział Jarin Blaschke.

zdj. Eureka Entertainment