To będzie „przerysowany i obłędny film”. Peter Dinklage opisuje nową wersję „Toksycznego mściciela”

Peter Dinklage, czyli aktor znany przede wszystkim z roli Tyriona Lannistera w „Grze o Tron”, udzielił nowego wywiadu, w którym pokrótce omówił swój kolejny projekt – nową wersję kultowego „Toksycznego mściciela”. Dowiedzieliśmy się między innymi, jak film będzie miał się do pierwowzoru wyprodukowanego w 1984 roku przez studio Troma.

Głównym bohaterem „Toksycznego mściciela” jest Melvin, sprzątacz na siłowni i zarazem typowy bohater drugiego planu. Któregoś dnia uciekając przed miejscowymi oprychami, Melvin wpada do beczki z toksycznymi chemikaliami i przechodzi mutację, która przekształca go w stworzenie z nowymi umiejętnościami. Prace na planie dobiegły końca w sierpniu tego roku, o czym informowaliśmy Was w tym miejscu.

Dinklage, który niedawno wystąpił też w roli Cyrana De Bergeraca w musicalu Joego Wrighta (premierę tego filmu zapowiedziano na 14 stycznia), opowiedział w nowej rozmowie, że widzowie mogą oczekiwać po nowej interpretacji „Mściciela” podobnej dozy szaleństwa, która charakteryzowała kontrowersyjny dorobek studia Troma.

To świetna zabawa. Chciałem zagrać w czymś, czego nigdy wcześniej nie robiłem. Dlaczego raz nie miałbym wcielać się w potwora w przerysowanym i obłędnym filmie, a w innym zaśpiewać? (...) [czy film będzie ulepiony z tej samej gliny, co oryginał Tromy?] Tak. To nie będzie po prostu remake. Lubię takie kino, bo [ma charakter] „partyzancki”. Filmy [Tromy]... oni je po prostu robili, bez względu na wszystko. Kręcili je, bo uwielbiali to robić. Niektóre z nich nie są najlepsze, ale część to naprawdę świetna frajda. Jeśli kino będzie zbyt „czyste”, widownia poczuje się zdystansowana. [Twórcy ze studia Troma] zabiegają, by widać było brud pod paznokciami. Filmy Tromy z pewnością nie unikały zanurzania widowni w toksycznych odpadach. 

Za reżyserię nowego „Toksycznego mściciela” odpowiada Macon Blair, który jest też autorem scenariusza. Poza Dinklagem, w gwiazdorskiej obsadzie filmu powstającego dla Legendary Entertainment są też między innymi Elijah Wood, Julia Davis, Kevin BaconJacob Tremblay („Predator”) Taylour Paige („Ma Rainey: Matka bluesa”),

Źródło: Empire / zdj. Legendary / Troma