To jeszcze nie koniec „Reservation Dogs”. Serial powróci z trzecim sezonem na Disney+

Serial „Reservation Dogs” opowiadający historię czwórki nastoletnich rdzennych Amerykanów, nad którym jako producent czuwa Taika Waititi („Thor: Miłość i grom”) doczeka się kolejnego sezonu. Platforma Hulu zdecydowała o zamówieniu trzeciej serii.

Reservation Dogs” to serial komediowy opowiadający losy czterech rdzennych nastolatków z rolniczej Oklahomy, którzy kradną, rabują i oszczędzają, żeby wyjechać do egzotycznej, tajemniczej i dalekiej Kalifornii. By im się to udało, muszą zebrać wystarczająco dużo pieniędzy, przechytrzyć ćpunów żyjących na złomowisku na peryferiach miasta oraz przetrwać walkę o terytorium z dużo silniejszym gangiem. Serial jest przełomowy pod względem przedstawienia rdzennych mieszkańców na ekranie telewizorów. Stanęli oni po obu stronach kamery. Jedyna w swoim rodzaju ekipa produkcji opowiada historię, która jest związana z ich życiowymi doświadczeniami i zaprasza widzów do zaskakująco znajomego i zabawnego świata.

Sprawdź też: Twórca „Breaking Bad” i „Zadzowń do Saula” stworzy serial dla Apple TV+. Rhea Seehorn z główną rolą.

Informację o przedłużeniu serialu na trzeci sezon ogłoszono w momencie, w którym amerykańscy widzowie serwisu Hulu czekają na premierę ostatniego odcinka drugiego sezonu, który zostanie wyemitowany 28 września. W Polsce pierwszy sezon serialu „Reservation Dogs” obecny jest na platformie Disney+. Amerykańskiej premiery trzeciego sezonu mamy oczekiwać w 2023 roku – najpewniej w jego drugiej połowie.

Twórcą serialu jest Sterlin Harjo. Wśród producentów komediodramatu znajduje się wspomniany Taika Waititi oraz Garret Basch, z którymi Harjo współpracuje też przy serialu „Co robimy w ukryciu. W rolach głównych występują natomiast: D'Pharaoh Woon-A-Tai, Devery Jacobs, Paulina Alexis oraz Lane Factor

zdj. FX