To już pewne: Cillian Murphy wróci jako Tommy Shelby! Filmowe „Peaky Blinders” potwierdzone!

Wiele mówiło się w ubiegłych latach o następnych projektach rozgrywających się w świecie serialu „Peaky Blinders”, ale chyba żaden z nich nie budził takich emocji, jak pełnoprawny filmowy sequel. Otrzymaliśmy właśnie kolejny powód do wyczekiwania premiery: twórca kryminalnej sagi potwierdził, że w filmie wystąpi Cillian Murphy

Cillian Murphy wróci jako Tommy Shelby! w filmie „Peaky Blinders

O produkcji mającej w formie pełnometrażowej kontynuować losy gangsterskiej rodziny z Birminghamu opowiedział w nowym wywiadzie Steven Knight, główny twórca serialu, a zarazem reżyser i scenarzysta nowego filmu. Z rozmowy, która pojawiła się na łamach serwisu Birmingham World dowiedzieliśmy się, że nagrodzony niedawno Oscarem za wybitną rolę w dramacie „Oppenheimer” Cillian Murphy powróci w produkcji do roli znanego z serialu Tommy'ego Shelby'ego

Wraz z kluczową informacją castingową, Knight wyjawił, że zdjęcia do filmu rozpoczną się już we wrześniu tego roku – odbędą w studiu i w plenerach miasteczka Digbeth nieopodal Birminghamu. „To właśnie w Digbeth i w Small Heath kręcili się prawdziwi peaky blinders. To trochę tak, jakby wrócili do domu” – zapowiadał w ubiegłym roku Knight.

Sprawdź też: HBO Max znika z Polski! Termin premiery Max potwierdzony! Będzie plan z reklamami!

Peaky Blinders film

Przypomnijmy, że żadne informacje na temat fabuły projektu nie zostały jeszcze wyjawione. We wcześniejszych raportach film opisywano niekiedy jako epilog do odcinkowej serii, a czasem – jako spin-off. „Wiem dokładnie, o czym opowie ten film. Wiem, jakie dwie historie chciałbym w nim opowiedzieć. Na czym się zakończą? To się jeszcze okaże” – zapowiadał Knight.

Choć nie wiemy, którzy członkowie klany Shelbych pojawią się w filmie u boku postaci Murphy'ego, Knight sugerował, że istotną w rolę w fabule odegrają bohaterowie wprowadzeni w finałowym sezonie oryginalnego serialu. „Wprowadziliśmy w tamtych odcinkach nowe pokolenie bohaterów. To oni będą częścią wydarzeń filmu” – tłumaczył Knight. „Co wydarzy się później? Wszystko zależy właśnie od filmu. Możemy założyć, że [któryś z nowych bohaterów] wyróżni się na tle innych” – dodał twórca „Peaky Blinders”, odnosząc się do planów wykraczających poza pełnometrażowy projekt.

źródło: NME / zdj. BBC / Netflix