To najlepszy odcinek „Rodu smoka”! HBO wróciło do poziomu „Gry o Tron”. Co wydarzy się za tydzień?

Za nami najlepszy odcinek w historii „Rodu smoka”, który może równać się z poziomem, który lata temu prezentowała „Gra o Tron”. Co wydarzy się w piątym epizodzie? Jak potoczą się dalej losy domowej wojny Targaryenów? Zobaczcie zwiastun.

To najlepszy odcinek „Rodu smoka. Poziom znany z „Gry o Tron”

W czwartym odcinku drugiego sezonu „Rodu smoka” doczekaliśmy się epickiej bitwy, a widzowie musieli pożegnać się jedną z głównych postaci, która epicką walkę na smokach przypłaciła własnym życiem. Widzowie docenili starania twórców przy tworzeniu epizodu zatytułowanego „The Red Dragon and the Gold” i obecnie jest to najlepiej oceniany rozdział w całej historii prequela „Gry o Tron”.

W serwisie IMDB średnia ocena odcinka wynosi aż 9,7 w dziesięciostopniowej skali i żaden z poprzednich epizodów nawet nie zbliżył się do tego poziomu. Do dzisiaj najlepiej ocenianym rozdziałem serialu był ósmy odcinek pierwszej serii ze średnią 9,3.

Najnowszy epizod „Rodu smoka” nawiązał tym samym do największych sukcesów „Gry o Tron”. W całej historii emisji tylko cztery odcinki mogły pochwalić się lepszą średnią. Epizody „The Rains Of Castamere”, „Battle Of The Bastards” i „The Winds Of Winter” należą do najlepiej ocenianych odcinków z oceną 9,9, a epizod „Hardhome” osiągnął ocenę 9,8. Sześć innych odcinków „Gry o Tron” wypracowało sobie taką samą średnią jak nowy odcinek „Rodu smoka”.

Drugi sezon „Rodu smoka” już na półmetku. Kiedy premiera piątego odcinka?

Na premierę piątego odcinka „Rodu smoka” musimy poczekać do 15 lipca do godziny 03:00 w nocy. Epizod trafi o tej godzinie do polskich widzów i pojawi się zarówno na antenie stacji HBO, jak i w ofercie platformy streamingowej Max.

Sprawdź też: Film na wieczór? Platforma Max proponuje Wam swój kinowy MEGA HIT.

Jego wyreżyserowaniem zajęła się Clare Kilner, a za scenariusz odpowiadają Ryan J. Condal oraz George R.R. Martin. W ofercie serwisu Max serial „Ród smoka” dostępny jest dla widzów w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision i oryginalnym dźwiękiem w formacie Dolby Atmos.

zdj. HBO