To on ma być głównym złoczyńcą w „Batmanie 2”. Robin dołączy do Mrocznego Rycerza?

Robert Pattinson powoli szykuje się do powrotu do roli Mrocznego Rycerza. Pojawiają się też nowe informacje na temat fabuły filmuBatman 2”. Wynika z nich, że w historię wplątany zostanie jeden z Robinów, a głównym złoczyńcą nie zostanie wcale Joker.

Batman i Robin w nowym filmie Matta Reevesa?

Robin w filmie Batman 2

Wraca temat pojawienia się Robina w produkcji „The Batman 2”. Kilka miesięcy temu jedno z zakulisowych źródeł ujawniło, że w kontynuacji produkcji z Robertem Pattinsonem do świata Mrocznego Rycerza wprowadzona zostanie postać Robina. Mówiło się wówczas, że będzie to pierwszy z Robinów, czyli Dick Grayson, który z czasem przyjął pseudonim Nightwing. Co więcej, przeciek sugerował wówczas, że filmowy Robin będzie miał zaledwie 13 lat.

Sprawdź też: Lady Gaga nie może oderwać oczu od Joaquina Phoenixa. Nowe zdjęcia z „Jokera 2”!

Po kilku miesiącach rewelacje na temat pojawienia się Robina w filmie „Batman 2” potwierdza inny z hollywoodzkich informatorów. Według jego źródeł pomocnik Mrocznego Rycerza faktycznie pojawi się w produkcji i zgodnie z wcześniejszymi informacjami, będzie to Dick Grayson. Nowe źródło nie precyzuje natomiast w jakim wieku będzie nowy sprzymierzeniec Batmana.

Hush głównym złoczyńcą w „The Batman 2”? Kolejne źródło wskazuje na niego

hush batman

To samo źródło, czyli Daniel Richtman, potwierdziło też inny z przecieków dotyczących fabuły kontynuacji „Batmana”. W październiku pojawiła się informacja sugerująca, że Matt Reeves planuje wprowadzenie do swojego świata Hush. To właśnie on miałby stać się głównym złoczyńcą w drugim filmie o obrońcy Gotham City. Reżyser w zeszłym roku przyznawał zresztą w jednym z wywiadów, że to właśnie Hush jest dla niego interesującą postacią, ale przestrzegał wówczas, że nie musi to wcale oznaczać, że to właśnie na niego postawi w drugiej części przygód Mrocznego Rycerza granego przez Pattinsona. Coraz więcej wskazuje jednak na to, że tak właśnie się stanie.

Richtman przekonuje, że według jego źródeł, to właśnie Hush, czyli Tomy Eliot będzie stanowił główne zagrożenie dla Batmana w nowym filmie. W komiksach Tommy był przyjacielem Bruce'a Wayne'a z dzieciństwa, który również pochodził z bogatej rodziny, a jako dorosły stał się wybitnym chirurgiem. Od najmłodszych lat Tommy skrywał jednak mroczną stronę i chciał pozbyć się swoich rodziców, aby przejąć ich fortunę.

Koniecznie przeczytaj też: Aquaman zatopiony. Filmowe uniwersum DC osiadło na dnie.

Warto przypomnieć, że Reeves już w pierwszym swoim filmie umieścił wskazówkę, która mogła sugerować, że w przyszłości zobaczymy Husha. W momencie, w którym Riddler ujawniał mroczne tajemnice Thomasa Wayne'a, pojawiła się sugestia, że ojciec Batmana miał udział w śmierci dziennikarza Edwarda Elliota. Nie mamy co prawda pewności, czy był to ktoś z rodziny Tommy'ego, ale na ekranie dało się wówczas zauważyć też wymowne słowo „Hush”.

Premiera „Batmana 2” planowana jest w kinach na 3 października 2025 rok. W obsadzie znajdują się: Robert Pattinson, Zoë Kravitz, Andy Serkis, Jeffrey Wright i Colin Farrell. Wiele wskazuje też na to, że jakąś rolę w drugim filmie odegra Joker grany przez Barry'ego Keoghana, ale wygląda na to, że nie zostanie on mimo wszystko głównym złoczyńcą.

zdj. Warner Bros. / DC Comics