To on zagra kultowego złoczyńcę w „Batmanie 2”? Znacie go z nowego „Indiany Jonesa”!

Ostatnio studio Warner Bros. opóźniło premierę drugiego filmu o Batmanie granym przez Roberta Pattinsona aż o rok. Teraz przyszła jednak pora na nieco pozytywniejszych informacji dla wszystkich czekających na powrót Mrocznego Rycerza. Wiemy, kiedy mają ruszyć prace na planie. Pojawiła się też informacja na temat castingu.

Batman 2” z Robertem Pattinsonem wróci dopiero w 2026 roku

Kontynuacja filmu „Batman”, w którym Robert Pattinson wcielił się w Mrocznego Rycerza, miała pojawić się na ekranach kin jesienią przyszłego roku. Od kilku tygodni wiemy jednak, że tak się nie stanie.  Studio Warner Bros. opóźniło debiut superbohaterskiej produkcji aż o rok i wyznaczyło nowy termin premiery dopiero na 2 października 2026 roku. Powodem takiej decyzji było przede wszystkim opóźnienie wywołane przez zeszłoroczne strajki scenarzystów.

Sprawdź też: Tom Cruise znowu biegnie! Mamy nowe wideo i zdjęcia z „Mission: Impossible 8”!

Nie można jednak nie zauważyć także tego, że studio przesuwając film na 2026 rok, uniknie wypuszczenia do kin na przestrzeni kilku miesięcy dwóch dużych widowisk superbohaterskich. Pamiętajmy bowiem, że na lipiec 2025 roku wyznaczony został debiut nowego filmu o Supermanie, który zapoczątkuje nowe DCU, którego częścią nie jest wcale Batman grany przez Pattinsona. Tak bliskie premiery filmów mających rozgrywać się w osobnych uniwersach mogła więc doprowadzić do dezorientacji widzów w kwestii tego, jak wygląda obecnie podział kinowego świata DC.

Kto zagra Dwie Twarze w nowej części „Batmana”? Jest kandydat

Dwie twarze złoczyńca

Z najnowszych informacji wynika, że reżyser i scenarzysta Matt Reeves oraz aktorzy wracający do swoich ról z pierwszego „Batmana” mają być gotowi do rozpoczęcia prac na planie kontynuacji w kwietniu przyszłego roku. Przecieki mówią też, o tym, że jesienią tego roku mamy doczekać się informacji na temat castingu dotyczącego obsadzenia nowych ról – mówi się, że fabuła ma wprowadzić do świata Mrocznego Rycerza kilku nowych złoczyńców, więc obsadzanie aktorów w kolejnych ikonicznych rolach będzie wyjątkowo interesujące dla fanów DC.

Tymczasem już teraz pojawiły się przecieki przekonujące, że ofertę zagrania jednego z wrogów Batmana otrzymał Boyd Holbrook. Początkowo aktor miał być niedostępny dla studia, ale sytuacja zmieniła się, gdy premiera filmu została opóźniona o rok. Aktor znany między innymi z filmów „Logan”, „Predator”, a także ostatniej części przygód Indiany Jonesa został przed momentem obsadzony w filmowej biografii Boba Dylana, a w produkcji o Batmanie miałby zagrać Harveya Denta.

Sprawdź też: Kolejny film podbija Netfliksa! Te nowości widzowie oglądają teraz na potęgę.

Boyd Holbrook

O tym, że w filmie miałby pojawić się Dent, który następnie stanie się złoczyńcą znanym jako Dwie Twarze mówi się już od dłuższego czasu. Po wydarzeniach z pierwszego filmu, w którym skorumpowany prokurator padł ofiarą Człowieka-Zagadki na stanowisko ma zostać wybrany właśnie Harvey, który początkowo będzie wydawał się godnym urzędu prokuratora okręgowego i ma działać w imię prawa, ale pod koniec filmu ma zostać pokazana jego przemiana w złoczyńcę.

Z rolą Denta w poprzednich miesiącach łączeni byli już Josh Hartnett, którego ostatnio widzieliśmy w „Oppenheimerze” i Joel Edgerton znany doskonale fanom „Gwiezdnych wojen” z roli Owena Larsa.

źródło: breakingfilm.medium.com / zdj. Warner Bros.