To on zastąpi Denzela Washingtona w serialowej wersji „Człowieka w ogniu” od Netfliksa

Netflix znalazł gwiazdę serialowej wersji „Człowieka w ogniu”. Streamingowy gigant zdecydował, że główną rolę w nowej wersji historii, którą widzowie znają głównie z kultowego już filmu wyreżyserowanego przez Tony'ego Scotta, w którym zagrali Dakota Fanning i Denzel Washington, otrzyma Yahya Abdul-Mateen II, aktor znany z nowego „Matriksa”, „Candymana” czy „Aquamana”.

Yahya Abdul-Mateen II gwiazdą serialowego „Człowieka w ogniu

Serialowa wersja „Człowieka w ogniu” zapowiedziana została w marcu ubiegłego roku. Dzisiaj wiemy już, że głównego bohatera produkcja zagra Yahya Abdul-Mateen II, a wyreżyserowaniem pierwszych dwóch odcinków zajmie się Steven Caple Jr. mający w swoim dorobku filmy „Creed II” i „Transformers: Przebudzenie bestii”.

Sprawdź też: Apple TV+ zapowiada serialowe hity! „Silos”, „Rozdzielenie” i wiele, wiele więcej.

Serial będzie czerpał z dwóch pierwszych książek z pięciotomowej sagi autorstwa A.J. Quinnella. Za produkcję jako scenarzysta i producent wykonawczy odpowiada Kyle Killen pracujący przy serialu „Halo” i horrorze „Ulica Strachu - część 1: 1994”.  Za wyprodukowanie serialu odpowiadać będzie natomiast studio New Regency Productions, które ma w swoim dorobku filmową wersję „Człowieka w ogniu” z 2004 roku.

Yahya Abdul-Mateen II

Na serial złoży się 8 odcinków, które opowiedzą historię Johna Creasy'ego, którego w filmie Scotta zagrał Denzel Washington. Świetnie wykwalifikowany były najemnik sił specjalnych słynący z tego, że przetrwał nawet w najbardziej beznadziejnych sytuacjach, obecnie cierpi na intensywny zespół stresu pourazowego. Zdeterminowany, aby pokonać swoje osobiste demony, wyrusza na ścieżkę odkupienia. Zanim jednak zdąży przystosować się do nowego życia, ponownie znajdzie się w ogniu walki i tym razem będzie walczył mocniej niż kiedykolwiek wcześniej”.

zdj. Universal Pictures