To przez nowy film o Supermanie anulowano serial „Superman i Lois”

Nie ma już wątpliwości, co wpłynęło na decyzję o przyszłości serialu „Superman i Lois”. Przedstawiciel stacji The CW w końcu potwierdził, że produkcja została anulowana, aby nie konkurować z przygotowywanym przez Jamesa Gunna filmem o Człowieku ze stali. Kiedy zobaczymy ostatnią serię serialu bazującego na komiksach DC Comics?

Film o Supermanie powodem anulowania serialu „Superman i Lois

Widzowie serialu „Superman i Lois” czekają aktualnie na emisję finałowego sezonu. W czerwcu zeszłego roku przedstawiciele stacji The CW, która przechodziła sporą restrukturyzację, potwierdzili, że produkcja otrzyma zamówienie na ostatni, czwarty sezon. Wcześniej anulowano wszystkie poprzednie superbohaterskie projekty bazujące na komiksach DC Comics. Serial „Superman i Lois” cieszył się jednak sporą oglądalnością i w zeszłym sezonie był drugim najchętniej oglądanym tytułem stacji zaraz za „Walkerem”.

Sprawdź też: Zendaya królową czerwonego dywanu. Tak gwiazdy prezentowały się na premierze nowej „Diuny”.

Fani spekulowali, że w przypadku produkcji o Supermanie powodem decyzji o anulowaniu dobrze ocenianego i tłumnie oglądanego serialu może być kwestia nadciągającego filmu kinowego z tym herosem i ich przypuszczenia potwierdził właśnie Brad Schwartz, prezesa ds. rozrywki w stacji The CW. Z jego słów wynika, że to studio Warner Bros. zdecydowało o konieczności zakończenia serialu, aby nic nie konkurowało z ich nowym filmem o Supermanie.

Prace na planie filmu „Superman: Dziedzictwo” rozpoczną się lada moment, a premiera planowana jest na lipiec 2025 roku, więc włodarze wytwórni: „Nie chcą konkurencyjnego produktu z Supermanem na rynku” – powiedział Schwartz w rozmowie z TheWrap.

Kiedy premiera 4. sezonu serialu „Superman i Lois?

Superman: dziedzictwo

Wiosną zeszłego roku Schwartz twierdził natomiast, że o ile serial faktycznie dobrze sobie radzi, to jest bardzo kosztownym projektem, a co więcej, stacja The CW nie posiada praw do poprzednich sezonów, które są emitowane na platformie HBO Max, a to wszystko składa się na końcowy rezultat, w którym serial „Superman i Lois” nie przynosi stacji zysku.

Sprawdź też: Netflix, Disney+ czy HBO Max – kto ma najlepsze nowości na weekend?

Ostatni sezon „Supermana i Lois” trafi do widzów jesienią tego roku. W tym samym okresie rozpocznie się też nowe filmowo-serialowe uniwersum DCU. Jako pierwszy pokazany zostanie animowany serial „Creature Commandoes” szykowany przez serwis Max.

zdj. Warner Bros.