Zendaya królową czerwonego dywanu. Tak gwiazdy prezentowały się na premierze nowej „Diuny”

Po uroczystej premierze nowej „Diuny”, która odbyła się w tym tygodniu w Londynie wszyscy mówią nie tylko o świetnych opiniach zbieranych przez nową produkcję Dennisa Villeneuve'a, ale także o kolejnej wyjątkowej kreacji Zendayi. Uwagę na premierze przyciągały też Anya Taylor-JoyFlorence Pugh. Zobaczcie galerię zdjęć z czerwonego dywanu.

Zendaya zachwyciła na premierze nowej „Diuny

Kampania promocyjna filmu „Diuna: część druga” weszła na pełne obroty. Poznaliśmy już pierwsze opinie krytyków, które zgodnie z przewidywaniami, zapowiadają świetne widowisko science fiction określane przez niektórych nawet arcydziełem gatunku, ale nowa produkcja Warnera jest na ustach wszystkich także za sprawą kolejnych ekscentrycznych kreacji Zendayi, która ponownie stawia na czerwonym dywanie na kreacje nawiązujące do futurystycznego klimatu „Diuny”.

Na premierze w Londynie aktorka pojawiła się w futurystycznym stroju i choć niektórzy mogą pomyśleć, że stylizacja została przygotowana specjalnie na premierę drugiej części Diuny, to jest ona hołdem nie tylko dla świata wykreowanego przez Franka Herberta, ale też legendarnego pokazu mody Thierry’ego Muglera z 1995 roku.

Sprawdź też: Netflix, Disney+ czy HBO Max – kto ma najlepsze nowości na weekend?

Zendaya Zdjęcia z premiery filmu Diuna część 2

Kogo Anya Taylor-Joy zagrała w drugiej „Diunie”?

Zendaya i jej zespół stylistów, w szczególności Law Roach, od lata stawiają na pokazach filmowych na kreacje nawiązujące do klimatu poszczególnych produkcji oraz bohaterek granych przez aktorkę. W Londynie na kreacje nawiązujące do wyczekiwanej produkcji postawiły też Florence Pugh wcielająca się w księżniczkę Irulan i Rebecca Ferguson grająca Lady Jessikę. Obok Zendayi największą uwagę przyciągnęła jednak Anya Taylor-Joy, której na premierze Diuny nikt się nie spodziewał. Okazało się jednak, że aktorka wystąpiła w filmie i chociaż jej rola trzymana jest w tajemnicy, to jej kreacja prezentowana na czerwonym dywanie może być mocnym sygnałem na temat tego, w kogo wcieliła się w ekranizacji słynnej powieści.

Sprawdź też: Sony szykuje wielki casting! Nicolas Cage ma zagrać w serialu o Spider-Manie!

Najprawdopodobniej Joy otrzymała rolę Alii Atrydy, siostry Paula, która jako dorosła pojawia się dopiero w „Mesjaszu Diuny”. Niewykluczone jednak, że już w drugiej części filmu zobaczymy ją np. w wizjach z przyszłości.

Anya Taylor-Joy Zdjęcia z premiery filmu Diuna część 2

Obsada Diuny pęka w szwach od głośnych nazwisk z Hollywood

W gwiazdorskiej obsadzie filmu znajdują się: Timothée Chalamet jako Paul Atryda, Rebecca Ferguson jako Lady Jessica, Zendaya jako Chani, Josh Brolin jako Gurney Halleck, Dave Bautista jako Glossu Rabban, Stellan Skarsgård jako baron Harkonnen, a także Javier Bardem jako Stligar.

W drugiej części do gwiazd poprzedniej odsłony dołączyli: Léa Seydoux grająca Lady Margot Fenring, należącą do zakonu Bene Gesserit żonę hrabiego Hasimira Fenringa, czyli bliskiego współpracownika i przyjaciela Imperatora Shaddama IV, Christopher Walken mający wcielić się we wspomnianego Imperatora, Souheila Yacoub jako Shishakli, liderka Fedaykinów, drużyny Fremenów, Florence Pugh wcielająca się w księżniczkę Irulanę oraz Austin Butler mający zagrać młodszego siostrzeńca barona Harkonnena.

Uroczysta premiera filmu „Diuna: część druga [GALERIA]

Zdjęcia z premiery filmu Diuna część 2 Zendaya Zdjęcia z premiery filmu Diuna część 2 Rebecca Ferguson Zdjęcia z premiery filmu Diuna część 2 Lea Seydoux Zdjęcia z premiery filmu Diuna część 2 Timothée Chalamet Zdjęcia z premiery filmu Diuna część 2 Zendaya Zdjęcia z premiery filmu Diuna część 2 Zendaya Zdjęcia z premiery filmu Diuna część 2 Timothée Chalamet i Zendaya Zdjęcia z premiery filmu Diuna część 2 Zendaya Zdjęcia z premiery filmu Diuna część 2 Florence Pugh Zdjęcia z premiery filmu Diuna część 2 Zendaya Zdjęcia z premiery filmu Diuna część 2 Lea Seydoux Zdjęcia z premiery filmu Diuna część 2 Austin Butler Zdjęcia z premiery filmu Diuna część 2 Zdjęcia z premiery filmu Diuna część 2 Florence Pugh Zdjęcia z premiery filmu Diuna część 2 Zendaya Zdjęcia z premiery filmu Diuna część 2 Josh Brolin Zdjęcia z premiery filmu Diuna część 2 Rebecca Ferguson Zdjęcia z premiery filmu Diuna część 2 Rebecca Ferguson Zdjęcia z premiery filmu Diuna część 2 Zendaya Zdjęcia z premiery filmu Diuna część 2

zdj. Warner Bros.