To teraz najpopularniejszy serial na polskim Netfliksie! Czy warto go obejrzeć?

Polski serial „Rojst Millenium” nie jest już najpopularniejszą produkcją w ofercie serwisu streamingowego Netflix. Rodzima produkcja musiała uznać wyższość nowości z Wielkiej Brytanii. Uwagę polskich widzów przyciąga teraz przede wszystkim serial „Dżentelmeni” stworzony przez Guya Ritchiego. Jak wygląda dzisiaj TOP 10 na Netflix?

Netflix TOP 10 dzisiaj Dżentelmeni” najpopularniejsi w Polsce

Po debiucie w czwartek „Dżentelmeni” już w sobotę znaleźli się na szczycie najchętniej oglądanych seriali w Polsce. Produkcja zajmuje pierwsze miejsce w rankingu TOP 10 najpopularniejszych seriali i zepchnęła ze szczytu rodzimą produkcję, czyli Rojst Millenium”, który cieszył się największą popularnością przez ostatnie kilka dni – jego debiut przypadł na 28 lutego i serial już dzień później był pierwszy na krajowej liście.

Sprawdź też: Filmy Christophera Nolana trafiły na HBO Max! Co z „Oppenheimerem”?

Jego popularność w Polsce nie przeniosła się jednak na rynki zagraniczne i wśród produkcji nieanglojęzycznych „Rojst MIllenium” zajął dopiero dziesiąte miejsce na przestrzeni swojego pierwszego tygodnia.

Czy serial „Dżentelmeni ma coś wspólnego z filmem? Czy będzie drugi sezon?

Dżentelmeni recenzja serialu Netflix Kaya Scodelario i Theo James

Po serial „Dżentelmeni” możecie spokojnie sięgać bez znajomości filmu o tym samym tytule, który trafił do kin w 2019 roku. Produkcja Netfliksa nie nawiązuje do żądnych wydarzeń oraz bohaterów, których widzieliśmy w filmie Guya Ritchiego sprzed czterech lat. Nie jest to także prequel czy nawet spin-off. Historia koncentruje się na Eddiem Hornimanem (w  tej roli Theo James), młodszym synu księcia, który po śmierci ojca zostaje głową rodziny i dziedziczy nie tylko pokaźny majątek i tytuł, ale też zobowiązania względem gangsterów, którzy od lat uprawia na ziemiach jego rodziny marihuanę. Eddie chce uwolnić się od organizacji od kryminalistów, ale nie będzie to wcale łatwe zadanie.

Sprawdź też: Road to Oscars 2024 – kto zdobędzie nagrody? Omówienie tegorocznych nominacji.

Jak na razie jest jeszcze za wcześnie, aby powiedzieć, czy Dżentelmeni dostaną drugi sezon, ale zakończenie pierwszej serii, mimo iż może stanowić także zakończenie historii, to zostawia szeroko otwarte drzwi dla scenarzystów, którzy z pewnością mają nadzieję na możliwość kontynuowania historii Eddiego i Susie (w tej roli Kaya Scodelario). To czy Netflix da zielone światło dla kolejnych odcinków, będzie zależało od wyników oglądalności. Pierwsze z nich poznamy we wtorek wieczorem, ale biorąc pod uwagę, że serial przyciąga na razie sporą uwagę i to nie tylko widzów w Polsce, ale także w innych krajach, możemy być dobrej myśli!

A jeśli zastanawiacie się, czy warto w ogóle obejrzeć „Dżentelmenów”, to zachęcamy do zapoznania się z naszą przedpremierową recenzją, która powinna rozwiać wszelkie wątpliwości: „Dżentelmeni” – recenzja serialu. Już w marcu Netflix przynosi nam serial roku!

Netflix TOP 10 dzisiaj (9 marca 2024 roku)

  1. „Dżentelmeni”
  2. „Rojst Millenium”
  3. „Sygnał”
  4. „Resident Alien”
  5. „Kicia Kocia”
  6. „Super Sex”
  7. „Hot Wheels na start!”
  8. „Furie”
  9. „Pokemon Horyzonty”
  10. „Awatar: Ostatni władca wiatru”

zdj. Netflix