Tom Hardy żegna się z rolą Venoma! Trzecia częśc to będzie „ostatni taniec”

Tom Hardy wznowił niedawno prace nad trzecim filmem o Venomie i pokazał z tej okazji nowe zdjęcie z planu. Przy okazji opatrzył je krótką wypowiedzią, która daje nam do zrozumienia, że aktor żegna się z rolą Eddiego Brocka i filmową serią o kultowych antybohaterze.

Tom Hardy żegna się z rolą Venoma! Aktor ogłosił, żeVenom 3” to ostatni taniec”

Ekipa trzeciego filmu o Venomie świętowała ostatnio powrót na plan zdjęciowy po wielu miesiącach przerwy spowodowanej strajkami aktorów i scenarzystów. Kilka dni temu Hardy zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie potwierdzające, że prace nad filmem zostały wznowione. Teraz aktor zdecydował się na jeszcze jeden wpis na Instagramie, który wywołał sporą burzę w sieci. Wynika z niego, że Hardy zamierza pożegnać się z rolą Eddiego Brocka po trzecim filmie.

V3N0M 3 Ostatni taniec – na szczęście wróciliśmy do kręcenia zdjęć i z tej okazji chcę poświęcić chwilę, aby podziękować wszystkim zespołom, które pracowały z nami od czasu Venoma aż do teraz. Chce podziękować całej naszej fantastycznej obsadzie i ekipie – dobrym przyjaciołom i rodzinie – MY przebyliśmy długą drogę – ta podróż sprawiała i nadal sprawia nam mnóstwo frajdy. Podczas pracy zawsze pojawiają się trudne chwile, ale łatwo sobie z tym poradzić, gdy kochasz to co robisz i wiesz się, że masz świetny materiał i wszechobecne wsparcie od wspaniałego zespołu. Nie ma nic lepszego niż pracowanie w otoczeniu uzdolnionych i pełnych pasji zespołów oraz w otoczeniu ludzi, których kochasz i na których ci zależy”.

Venom 3 kiedy premiera Tom Hardy

Aktor podziękował też reżyserce Kelly Marcel, która związana jest z serią od samego początku jako scenarzystka. „Chcę jeszcze wspomnieć, że jestem bardzo dumny z mojej reżyserki, współautorki i drogiej przyjaciółki Kelly Marcel. Patrzenie, jak przejmujesz stery, napawa mnie dumą i jest zaszczytem. (...) Uwielbiam z tobą pracować i patrzeć, jak za każdym razem podejmujesz większe wyzwania” – napisał na Instagramie.

Dwie poprzednie odsłony „Venoma” nie zostały dobrze przyjęte przez krytyków, ale miały sporo grono wiernych widzów i były finansowymi sukcesami. Pierwsza zebrała z kin aż 856 mln dolarów, a druga 506 mln dolarów. Wielu fanów serii liczyło na to, że Tom Hardy pozostanie związany z rolą jeszcze przez kilka filmów i dojdzie w końcu do spotkania Venoman ze Spider-Manem granym przez Toma Hollanda. Nie możemy wykluczyć, że Hardy chce swoim postem wywrzeć presje na Sony Picutres w celu podpisania nowego, bardziej lukratywnego kontraktu. Niewykluczone, że aktor związany był do tej pory umową zobowiązującą go do maksymalnie trzech filmów i do tego odnosi się jego „pożegnanie z Venomem”. Tym bardziej że ostatnio pojawiły się doniesienia, że studio planuje stworzenie filmu o zespole Sinister Six, który trudno wyobrazić sobie właśnie bez udziału Venoma.

zdj. Sony Pictures