Tom Holland i Chris Pratt bohaterami adaptacji kultowej serii gier od PlayStation?

Wygląda na to, że Sony rzeczywiście przymierza się do realizacji filmu na podstawie kultowej serii gier „Jak & Daxter”. Według twitterowego źródła MyTimeToShineHello specjalizującego się w hollywoodzkich przeciekach wytwórnia chce, by w rolach głównych wystąpili prawdziwi gwiazdorzy kina – Tom Holland (jako Jak) i Chris Pratt (głos Daxtera). Z filmem jako reżyser związać się ma Ruben Fleischer („Uncharted”).

Będzie ekranizacja serii gier „Jak & Daxter” z wielkimi gwiazdami?

Doniesienia o ekranizacji „Jaka i Daxtera” nie są w mediach pierwszyzną. Podczas gdy plotki o przeniesieniu na ekran bohaterów serii platformówek krążą w sieci od dawna, warto zanotować, że sam Holland wyraził swego czasu zainteresowanie wzięciem udziału w projekcie. Promując „Uncharted” aktor napomknął, że chciałby zagrać Jaka w adaptacji live-action o charakterystyce obrazów pewnej kultowej wytwórni. „Zrobiłbym to w stylu A24, żeby było naprawdę dziwnie i mrocznie”. – mówił wówczas Brytyjczyk.

Także nazwisko Fleischera – twórcy, z którym Holland miał już okazję współpracować przy „Uncharted” - nie jest niczym nowym w kontekście „Jaka i Daxtera”. Zimą minionego roku reżyser wprost wyjawił mediom, że pracuje nad adaptacją gry. „Jestem w trakcie prac nad Jakiem i Daxterem dla PlayStation, co byłoby naprawdę fajnie powołać do życia” – zdradził ponad 12 miesięcy temu twórca mający w dorobku m.in. „Venoma” czy „Zombieland”.

Sprawdź też: Krytycy zmiażdżyli nowy film twórcy „Dystryktu 9”. Fatalne oceny dla „Gran Turismo”

W odniesieniu do potencjalnej ekranizacji nowym nabytkiem jest zatem jedynie Pratt. Gwiazdor „Strażników Galaktyki”, który zagrał niedawno innego legendarnego bohatera z gier, miałby udzielić głosu Daxterowi, wiewiórko-podobnemu stworowi, który jest najlepszym przyjacielem Jaka. Przypomnijmy jednak, że – pomimo wspomnianych powiązań – film o Jaku i Daxterze wciąż pozostaje jedynie plotką. W związku z trwającymi strajkami na jakiekolwiek oficjalne informacje w tej sprawie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać

Seria „Jak i Daxter” jest jedną z najbardziej kultowych marek związanych z PlayStation. Po raz pierwszy bohaterowie zostali przedstawieni graczom w 2001 roku, kiedy triumfy święciła druga generacja japońskiej konsoli. Przez pierwsze cztery lata gry były produkowane przez znane fanom „Uncharted” i „The Last of Us” studio Naughty Dog. Ostatnim tytułem z cyklu, jaki trafił do fanów był – wydany na PS3 i PS4 - „Jak and Daxter Bundle”, będący kolekcją zremasterowanych portów trzech debiutanckich odsłon produkcji. 

Źródło: MyTimeToShineHello  / GameSpot / Digital Trends / Zdj. Xavier Collin / depositphotos